• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
26 Mart 2013 Salı

Rica ediyorum

Macarlar'ın en önemli silahları duran toplar. Sağ kanatta Hajnal, sol kanatta da Dzsudzsak oynuyor. Tüm duran topları da Dzsudzsak kullanıyor. Ve özellikle arka direkte Vanczak ve Meszaros ile topu buluşturmaya çalışıyorlar. Romanya maçında ilk golü Hajnal'ın kullandığı duran topta Vanczak'ın kafa vuruşuyla buldular. Sol bek Vanczak hücuma iyi destek verse de defansif yönde çok aksıyor.

Defansta özellikle Meszaros arkasına düşen toplarda çok etkisiz kalıyor. Orta sahada Adam Pinter çok koşuyor, çok top kapıp hücuma destek veriyor. Forvette Szalai 1.94'lük boyu ile bütün yan toplarda etkili oluyor.

SAVUNMA GERİDE...

Milli Takımımıza karşı Macarlar savunmayı geride kuracaklar. Beraberliğin kendilerine yettiğini düşündüklerinden önde baskı yapmazlar. Böylelikle Burak ve Umut ile defansın arkasına top atarak gol atma şansımız azalacak. Kanat organizasyonları ve organize ataklarla gol aramamız gereken bir mücadele. 'Tabela krizi'ni bu şekilde çözemezsek duran toplar kurtarıcımız olacaktır. Hamit Altıntop, Arda ve Selçuk'un ayağından dış şutlarla gol bulmaya çalışmak da olası bir gol krizini çözebilir. 

Defans kurgumuz kısa adamlardan kurulu bizim. Macarlar bizden uzunlar. Dzsudzsak'ın kullandığı duran toplarda Szalai, Vanczak, Meszaros ve Korcsmar ile gol arayacaklar. Bu onlar için önemli bir avantaj.

Adam değil alan savunması yapıyor bildiğiniz gibi duran toplarda. Ama bunda çok başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz. Hava toplarında ne kadar kötü olduğumuzu Andorra maçında da gördük. Taç organizasyonlarından bile pozisyon buldu rakip. Önlem almamız şart.

Hajnal ve Dzsudzsak'ın pas trafiğini engellersek direkt oynayamayacakları için 1. Bölge'den 3. Bölge'ye sadece Szalai'ye uzun toplarla oynayabilirler. Sağ kanattan yüklenerek Hasan Ali'nin olması beklenen kanadı zorlamaya çalışacak Macarlar. Sol kanadımız aksıyor. Yararlanmak isteyeceklerdir bundan.

TEK HAMLELİKLER...

Stoperleri bire birde çok çabuklar. Ama tek hamlelik oyuncular Korcsmar ve Meszaros. İlk topu alamazlarsa bunu iyi kullanırsak gol şansımız yükselir. İkinci müdahaleleri genelde faullük Macarlar'ın. Serbest vuruş veya penaltı kazanma şansımız oldukça fazla.

Öne geçtikten sonra üstünlüğümüzü koruyamamış ve eski günlerine dönmek isteyen, tekrar özgüvenini artırmaya çalışan Macarlara kaybetmiştik. Bu kez kazanalım ve Dünya Kupası şansımızı sürdürelim. Abdullah Hoca ve oyunculardan rica ediyorum...

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor