• $9,269
  • €10,7546
  • 526.539
  • 1409.56
10 Şubat 2016 Çarşamba

Pereira'nın çöken planı

F.Bahçe'nin son 2 maçına bakınca işlerin iyiye gittiğini söylemek zor. Sezon başına dönüş sinyalleri var. 4 günde yenen 7 gol, Vitor Pereira'nın son 6 ayda 25 maç süren tüm planlarının çöktüğünü gösteriyor.

9 eksikli bir 11 gibi gözükse de kadro ideale yakındı. Topal, Alves, Nani'nin eksikliğinden çok Amed Sportif önünde Volkan Demirel arandı. Daha 10. dakikada 30 metreden atılan şutu Fabiano'dan başkası asist yapamazdı.

Geriye düşmek F.Bahçe'nin ayarlarının bozulduğunu gösterdi. İşler kötü giderken bu takımın en lazım adamı Diego'nun 3 kişiyi eksilten çabası genç Ramazan'ı parlattı ki, gol güzeldi. Kapanan rakibi açmada Diego çilingir ki, buna Pereira'nın çok ihtiyacı olacak.

Şener-Hasan Ali kenar bekleri oyunu açmada etkin rol almak istediler ancak onlar da gereksiz top kayıpları yaptılar. Bu çaba sonrası Şener'in asistinde Fernandao kafayla golü attı. Ancak Kjaer'li defans onların hatalarından üst üste 2 şok gol yedi.

3-2 sonrası işi düzeltmek Volkan Şen'e düştü. Meireles'in F.Bahçe'ye dönüşü önemli, goldeki pası değerli. Volkan Şen'i Fernandao'yu yormamak adına 2. yarı forvet oynatmak golü getirse de ligde uygulanabilir bir plan değil. Ancak Alper Potuk'un çabası takdire şayandı. 11'i zorlayacaktır. Ramazan kopuk kopuk oynamasa belki Pereira'nın kafasını karıştırır ama o istikrarda değil.

Dün zemin berbat, günü birlik maç seyahati ve şartlar zor olsa bile Amed'den F.Bahçe'nin 3 gol yemesi kabul edilemez. Ki sistemi takım savunması üzerine kurulmuş bir takımın düştüğü durum ilginç. Hadi Antalya'da Eto'o vardı, Amed'de kim vardı peki!

Yine de 3-3'lük beraberlik turun %51'i demek. Saracoğlu'nda en azından zemin şartları F.Bahçe'nin lehine olacak. Ancak Pereira'nın 7 golden gerekli dersleri çıkartması lazım. Bu önlemi almazsa, lig, Avrupa ve kupa hayalleri avucunun içinden kayıp gidebilir.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi