• $9,2896
  • €10,8323
  • 533.861
  • 1431.88
3 Ekim 2016 Pazartesi

Pas İstasyonu Podolski

Galatasaray'da Riekerink tutan ve işleyen 11'ini bozmadan çıktı Antalyaspor maçında. Özellikle Tolga ile birlikte artan orta saha direnci ile birlikte daha fazla top yapan ve pas trafiğini işleten bir ekip çıkmıştı ortaya. Sadece muhtemel 11'lerde Cavanda'yı görmüştük. Ancak Hollandalı teknik adam Sabri'ye forma şansı verdi. Cavanda'nın hazır olmayışı mı, Sabri'nin daha istekli oynaması mı onu bilemiyorum. Ama şu bir gerçek ki 450. maçına çıktı Sabri Galatasaray ile.

Öyle bir baskıyla başladı ki mücadeleye sarı kırmızılı ekip. Tolga rakibe hiç alan bırakmadı. Selçuk ve Sneijder da ona eşlik edince her top Galatasaray'da kaldı. Trt Radyo'da maçı anlatırken boşluk bile veremedim o derece tempoluydu. Ama pas trafiğini ve presi başarılı uygulamanın tek başına yeterli olmadığını bir kez daha gördük. 3 oyuncuyla ilk etkili kontra atağında Antalyaspor attı golü. Savunma evlere şenlik. Yerleşemiyor,dönemiyor Adam kaçırıyor ne ararsanız var. Hücumdaki bitiricilik de olmayınca soyunma odasına geride giriyorsunuz. Yediği golden sonra zaten algıyı da kaybetti Galatasaray. O işleyen orta saha da pas hataları yapmaya kanat oyuncuları da uyumaya başladı. Eren devamlı orta yuvarlak içindeydi düşünün. Savunma arkasına atılan her top tehlikeli. Muslera bile dayanamadı artık ön libero gibi orta sahaya çıktı. Ama tabiki İyi başlamak yetmiyor iyi bitirmek önemli.

2. Yarıya Podolski-Cavanda hamlesiyle başladı Riekerink ancak Sneijder'ın çıkması zorunluydu sakatlık nedeniyle. Taktik de değişince bu değişiklik Galatasaray'ın işine geldi aslında. 4-4-2 sonrası Podolski ile birlikte hücumda daha tehlikeliydi sarı kırmızılılar. Selçuk'un duran topuyla kilit açılınca gördük ki Podolski ile birlikte Bruma da daha iyi bir görüntü veriyor. Eren tek kalıyordu daha önce. Podolski aynı noktada iyi bir pas istasyonu oldu hem takım hem de Bruma için. Bu, 2. Toplar için ise ayrı bir avantaj demek, Bu şekilde daha da zorladılar Antalyaspor'u. Bruma eğer ataklardaki sonlandırma becerisini arttırmaya devam ederse sezon sonu çok iyi bir rakama satılır. Zaman zaman çok topla oynuyor gibi gözükse de. Her geçen gün üzerine koyuyor. Cavanda'ya da değinelim. Geriye dönüşlerde ve hücumda Sabri'den daha yüksek katkı verebileceğinin sinyallerini verdi bence. Taraftarla bitirelim. 40 binin üzerinde kişi izledi maçı TT Arena'da. Gündüz maç sayısını arttıralım. Katılımı arttıralım. Bilet fiyatlarını makul yapalım. Çünkü futbol taraftarla çok daha güzel...

<p>Batı Afrika'nın küçük ama stratejik  aktörü Togo, Gine Körfezi'nde yer alıyor. Benin, Gana ve Bur

Batı Afrika'nın stratejik aktörü: Togo

Dev platform ''1915 Çanakkale Köprüsü''nün altından geçiriliyor

''Boncuklu Tarla''da 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen tapınak bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Ekim 2021)