• $18,1117
  • €18,2051
  • 1016.29
  • 3020.2
23 Aralık 2013 Pazartesi

ONUR’lu mağlubiyet

F.Bahçe, Karabük’te kaybedince hem Galatasaray hem de Trabzonspor için maçın önemi daha da arttı. G.Saray 3-5-2 oynamadı ama “5-3-2 gibi oynadı” diyebiliriz. 45 dakika boyunca Gökhan ve Semih’in önünden hiç ayrılmadı Yekta. Böylece merkezden Trabzon’a hücum etme sansı tanımadı Sarı-Kırmızılı ekip. ‘Tanısaydı ne kazanacaktı?’ diyebilirsiniz. Çok da haklısınız. Karşısında durarak oynayan Colman, Zokora ve Aykut Akgün üçlüsü vardı zira.
Trabzonspor için “İlk yarıda takım savunmasını iyi yaptı” diyebiliriz. Ancak sıkıntı, kazandığı toplarla çizgi halinde yakaladığı G.Saray defansının arkasına doğru koşular yapan Yusuf ve Olcan ikilisini 45 dakika boyunca hiç kullanamamasıydı. Topla buluşmakta sıkıntı yaşayan Olcan bu sıkıntısını hocasına 3 kez söyledi kenara gelip. Gol bulma şansını Mustafa, Aykut Demir, Bamba, Aykut Akgün gibi oyuncuların duran toptaki hava hakimiyetine bağlamıştı Trabzon. Buna rağmen Gökhan’ın bireysel hatasıyla pozisyon buldu ama değerlendiremedi.
Yekta’nın tek ön libero gibi oynadığı ilk yarıda Melo-Selçuk-Sneijder üçlüsüne tanıdığı üçüncü bölgede oynama özgürlüğünü bu 3 oyuncu da kullanamadı. Ve ilk yarıda gol olmadı. Ama çok güzel pozisyonlar vardı sahada.
İkinci yarıda adeta Şampiyonlar Ligi mücadelesi izler gibiydik. Çok tempolu ve bol pozisyonlu bir ikinci yarıydı. Ancak her iki takımın da kalecisine ayrı bir sayfa açmak lazım. Muslera’ya bir sayfa açıyorsak Onur’a iki sayfa açmamız gerek. Trabzon sahadan farklı mağlup ayrılmadıysa bunun tek sebebi kaleci Onur’un muhteşem üstü performansıydı. Riera ve Sabri’nin ilk yarıya oranla kanat hücumlarına daha destek vermesi göze çarptı. Yekta merkezde direnç noktasındaydı. Belki de bu performansı ile Mancini’nin değişilmezi olur. Burak Yılmaz ikinci yarıda Drogba’yı da sırtına alıp oynadı. 2 kişilik oynadı resmen. Attığı goller dışında sahada basmadık yer de bırakmadı. Mustafa Reşit Akçay’ın müdahaleleri oldukça geçti. Colman için zaten vücut dili ve performansı böyle bir sıkıntının sinyallerini verdi. Trabzon’a yaşattığı bu sıkıntı ne ilk, ne de son olacağa benziyor. Bu maçın manşeti bence ONUR’lu mağlubiyet olmalı. Maça damga vuran, kurtarışlarıyla Onur Kıvrak’tı çünkü...

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi