• $9,5143
  • €11,1014
  • 546.691
  • 1455.42
19 Nisan 2013 Cuma

Ofsaytlar içinde Drogba'dan Bilica'ya!!!

Gollü bir maç olacak diyordu istatistikler. Bundan önce iki takım arasında oynanan 5 maçta atılan toplam gol ortalaması 2.4'dü çünkü. Galatasaray baskılı başlayarak Burak ile öne geçti.

YILMAZ VURAL SAVUNMAYI ÖNE ÇIKARINCA

Elazığspor'un da hücumları etkiliydi ama defansta çok boşluk verince Galatasaray çok fazla gol pozisyonu buldu. Yılmaz Vural savunmayı fazlasıyla öne çıkarıp dar alanda hücum yapmaya çalıştırdı takımını. Köksal ve Serdar da iyi oynayınca görsel açıdan güzel bir maç oldu

DROGBA TEK BAŞINA ÇİFT SANTRAFOR GİBİ

Bilica 2 hata yaptı, Drogba 2 hatayı da affetmedi. Tek başına adeta çift santrafor gibi yıldız futbolcu. Galatasaray Drogba'nın oynadığı lig maçlarında 2.44 puan ortalamasına ulaştı. Çok büyük katkı sağladı sarı kırmızılı ekibe. Aynı zamanda Türk Telekom Arena'da 100.golü de atarak tarihe geçti.

BİLİCA YILLARDIR AYNI HATALARI  YAPIYOR

Bilica bu hataları sadece bu maçta yapmadı, Türkiye'de yıllardır aynı hataları yapıyor. Garip olan hala bu ülkede top oynuyor olması. Bilica kariyerinde yer aldığı bir çok takımla küme düştü. Brezilya'da Germio da buna dahil. Dany de ilk yarıda Galatasaray savunmasının en kötü isimdi. Bilica ile yarıştı adeta.

GALATASARAY'IN BU KADAR OFSAYTA DÜŞMESİ İLGİNÇ

İki takımın savunmalarının tek hatta iyi yerleşmesi nedeniyle hem Galatasaray hem de Sanica Boru Elazığspor çok ofsayta düştü. Rakip takımın savunma taktiği de bunun üzerine kuruluydu zaten. Ama bu kadar ağır savunma oyuncularının karşısında Galatasaray'ın sürpriz oyuncu çıkararak defansın arkasına sarkamaması ve ofsaytı bozup üretkenliği arttıramaması da ilginç.

2.MELO KRİZİ YAŞANABİLİR

Serdar ve Köksal Elazığspor'un yıldızları. Melo, Hamit ve Yekta da maçın gizli kahramanları. Melo'nun bu ay sözleşme opsiyonu sona erecek. Galatasaray ayın 30'una kadar Melo ile sözleşme uzatmazsa bonservisini 6,6 milyon eurodan daha fazlaya alabilir. Bu parayı yatırmazsa Galatasaray sezon sonu 2. Melo krizi yaşanabilir. O yüzden son haftalarda olduğu gibi iyi oynadı Melo. 2. yarıda çok kritik müdahaleleri de oldu.

SONUÇ OLARAK...

Elazığspor çok cesur oynadı ama savunmayı önde olabilecek en kötü şekilde kurdu. Galatasaray daha da farklı kazanabilirdi. Sonuç olarak cesur oyunun yanında ofsaytlar içinde geçen bir maç izledik. Drogba'nın Bilica'ya verdiği futbol dersleri eşliğinde...

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu