• $16,9802
  • €17,501
  • 984.321
  • 2404.95
22 Haziran 2016 Çarşamba

Milli Takım'dan istediğimiz buydu

İlk iki maçta çok kötü performans gösteren, prim ve tartışmalar, kırgınlıklar yaşayan Milli Takım'dan ilk isteğimiz gruptan çıkamasa da iyi oynamasıydı. Azim, mücadele ve istek... Maç başlar başlamaz fazlasıyla gördük bunu. Caner'in yerine İsmail, Arda'nın oynadığı kanatta Emre Mor, Hakan'ın yerine Volkan Şen. Arda da forvet arkasında.

Top bize geçtikten sonra rakip kaleye gitme yolunda önemli kozlarımız vardı. Tamam pozisyon verecektik ama bulacaktık da. Öyle de oldu. Arda, Emre ve Burak işbirliğiyle golü erken bulunca öyle bi bağırdım ki alt komşu rahatsız oldu. Düşünün artık. Ne kadar özlemiş ne kadar beklemişsek artık.

Emre Mor'u izlemek ve bizim Milli Takımda oynadığını görmek sevinçlerin en büyüğü belki de. İki ayağına da hakim, hızlı ve etkili. Anca faulle durdurabildi Çekler O'nu. Keşke demeden edemiyor insan. Hırvatistan maçında çok etkin olabilirdi Emre bizim için. Maşallah diyelim. Çok diyelim ki nazar değmesin çocuğa.

Top bizde ne kadar kaldıysa başarılı oynadık. Topu verdiğimizde ise sıkıntı. Birebir mücadelelerde yıpranacağımız belliydi. Agresif takım Çek Cumhuriyeti. Fizik güçleri iyi. Dirençleri yüksek. Buna rağmen pozisyon versek de iyi mücadele ettik ilk yarıda. İlk 45 dakika isteğimiz gibi bitti. Hem skor avantajlımız vardı hem de kartlar konusunda. Açık alan bulma şansımız yüksekti. Çekler'de sarı kartlı iki merkez oyuncusu vardı çünkü. Gol yemediğimiz sürece açık alan bulma şansımız fazlaydı.

2. yarıda tam bir taktik savaşı olacaktı. Sabırlı olmamız ve gol yemememiz şarttı. Çekler atamadıkça pozisyon bulacaktık. Orta saha çok geçirgenleşti. O nedenle Volkan'ın yerine Oğuzhan'ı aldı Fatih Terim. Hem orta alanı kalabalık tutacak hem de pasörü çoğaltacaktı. Üzerine hemen Ozan ile 2. golü bulunca plan başarıyla işliyordu. Emre sakatlanmasa iyiydi. Ama çocuk yaptı yapacağını zaten.

İspanya maçın geçtim de Hırvatistan maçına üzülmemek elde değil. O maçta böyle oynasak en az 1 puan alırdık. Kazanabilir,kaybedebilirsiniz. Doğru oyun,doğru tercihler,azim ve mücadele!! İşte 2 maçtır söylediğimiz,istediğimiz buydu... Bakalım devam edebilecek miyiz

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı