• $16,8232
  • €17,6022
  • 977.576
  • 2472.67
27 Şubat 2014 Perşembe

Mancini'nin Yanlış Tercihleri

G.Saray'ın kadrosu açıklandığında ilk sorum Semih neden yok? 2. sorum neden Hajrovic? 3. sorum da Neden Eboue'ydi. Çünkü Semih G.Saray'ın savunması için kilit bir isimdi. Eğer kadroya alınacak kadar iyiyse neden tercih edilmedi anlayamadım. Hajrovic'e gelince. Evet iyi bir hamle oyuncusu kendisi. Ama Hajrovic stilindeki bir futbolcu Şampiyonlar Ligi'ndeki tempolu oyunun oyuncusu değil. Statik bir adam. Öyle önüne alıp topu götürebilecek bir futbolcu niteliğinde değil. Yanlış tercihti bu da. Gelelim Eboue'ye. Eboue'yi oynatmanın hiç bir mantığı yok. Kaç maçtır oynamıyor zaten. Böylesine kilit bir maçta Veysel'in yokluğunda Sabri'yi oynatmak daha mantıklı olurdu. Her topu kaptırdı Eboue. Duvara vurmuş gibi geri döndü top. Zaten formsuz, oynamıyor. 1 tane adam eksiltemedi 1 tane. Gol de Eboue'nin hatasıyla geldi zaten.

G.Saray'ın sağ kanatı komple bitikti. Son haftalarda Mancini Ceyhun ile başlayıp 4-1-4-1 oynatıyordu. Ve bu taktik anlayış tutmuştu sarı kırmızılı ekipte. Chelsea'ye karşı aynı şekilde başlanabilirdi. Chelsea'nin müsade ettiği alanlarda pas yapabildi G.Saray sadece. Sneijder ve Selçuk da adam eksiltemediler. Chelsea kendini yormadan oynadı ve takım halinde saç örgüsü gibiydi. Hiç boşluk vermeden topu kazanıp kontraya çıktı devamlı. Bu arada Terry'nin hareketi Ryan Donk'u hatırlattı adeta. Burak Yılmaz'ın golü verilse belki de kariyerinin en güzel golünü atacaktı. Anında çaldı düdüğü hakem ve verdi sarı kartı. Bizimkiler gibi değildi yani.

2. yarıda kontra ataklarda daha çabuk oyuncu olması adına Semih'in Hakan Balta'nın yerine girmesi geç de olsa doğru hamleydi. 4-1-4-1 ile 2. yarıda G.Saray toparlandı. Yekta tek ön libero. Sağda Burak solda Sneijder. Melo,Selçuk ortada. Drogba tek forvet. Selçuk'un direkten dönen pozisyonunda gol geliyorum dedi zaten. Sonrasında da duran toptan geldi gol. Sezonun 2. yarısında hep bu taktikle oynadı G.Saray ve iyi sonuçlar aldı. Chelsea'ye karşı 4-4-2 ile başladı. Skor ve oyun kötü olunca doğru taktiğe geçildi ve değişim tuttu.

Sonuç olarak Mancini'nin yanlış taktik ve oyuncu tercihleri ile maça başlaması büyük hataydı G.Saray için.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı