• $9,351
  • €10,8809
  • 533.718
  • 1432.45
6 Kasım 2013 Çarşamba

Mancini’nin gol planı

Kopenhag maçın başında hemen madeni buldu G.Saray savunmasında. Riera’nın kanatından gelip tehlikeli oldular. Gol o kanattan geldi hemen ardından bir de direkten döndü top. Ligde sol bek tercihini Sabri’den yana kullanıp üstüne Riera ile Şampiyonlar Ligi maçına çıkarsan bu sıkıntıyı yaşaman çok normal. Adam adapte olana kadar pozisyon verdi doğal olarak. Savunma derin bir uykudaydı. Chedjou formsuz. Eray’ın karşı karşıya kurtardığı pozisyonda dikkat edin Kopenhag’lı oyuncu topla gidiyor Chedjou topsuz koşuyor arkasından ama sanki arkasından biri çeker gibi. Fransa’daki performansından eser yok. Ujfalusi sonrası o savunma lideri tadında biri yok! Yenen golde Eboue yine ön plandaydı. Ters kademede sıfır. Her maçta bu problemi yaşıyor. Arka ve çevre kontrolü yok Eboue’nin. Bu arada belirtelim 6 yıldır hiç bir Norveç’li futbolcu gol atamamış Şampiyonlar Ligi’nde! Kopenhag’lı Braaten tarihe geçti! 
G.Saray dengeyi sağladı sonra. 30. Dakika’dan sonra Kopenhag’ın pili bitti zaten. Yürümeye başladılar sahada. Sarı kırmızılı ekipte pozisyonlar buldu. Melo’nun direkten dönen kafası ve Burak’ın pozisyonu gol olsa devreye yenik girmyebilirdi G.Saray! Bruma çok hareketli, çok yetenekli, adam geçiyor ama kastettiği mesafe 3 metreyi geçmiyor. Final paslarını iyi verse işin rengi daha önce değişebilirdi. 
 2. Yarıda G.Saray golü nasıl atacağını bir türlü bilemedi. Skora razıydı Kopenhag. Iyice kapandılar. İskandinav savunmasına gol atmak zor olabilir. Ama plansız zaten hiç şansınız kalmaz.  Gereken gol için organize atak yapamadı sarı kırmızılı takım. Gol için planı neydi Mancini’nin anlayan var mı? Aydın çıktı Ceyhun girdi Selçuk’u öne çekti. Sonra Semih çıktı Umut girdi. Ceyhun’u Semih’in yerine çekti. Umut da Aydın’ın bölgesine geçti. Ne değişti? Hiç bir şey! Sonra da Burak-Amrabat değişikliği!  Kopenhag yattı golün üstüne ve kazandı! Sneijder ve Muslera yok diye mi kaybetti G.Saray? Hayır!! Mancini’nin gol planı yok diye kaybetti bence....

<p><i>'Allah bir nefes gibi yakın</i></p><p><i>Gökyüzü bir nefes kadar uzakta.</i></p><p><i>Gidecekt

Bayraktar olmak, bayrağa adanmak

WhatsApp'tan yeni güncelleme! Yedekler de korunacak

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor

İstanbul'da muhteşem dolunay manzarası