• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
3 Ekim 2013 Perşembe

Mancini’li savunma ve Didier Drogba...

Galatasaray, Juventus karşısında takım savunmasını iyi yaptı. Gördük ki özellikle Melo ve Selçuk İnan çok fazla öne çıkmadı. Bu ikili oyunun ofansif yönünü öndeki futbolculara bıraktı. Roberto Mancini’nin takıma elinin değdiğinin en büyük göstergesi de buydu. İtalyan teknik adam Melo ve Selçuk’u önce 1. bölgede görmek istedi bu mücadelede. 2. bölgeye geçmelerine izin vermedi. En büyük değişim buydu yeni hoca Mancini’den gelen.
 Riera ilk olarak sağ açıkta başladı. ‘Ters ayaklı futbolcular kanattan iyi hareketlenir’ düşüncesindeydi Mancini; bu tutmadı. Tutmayınca Bruma ile kanadını değiştirdi. Solda Hakan Balta, Riera’dan gerekli desteği görmeyince dublaj aksadı ve o kanadı iyi kullandı Juventus. Gerçi Riera nerede oynasa arkasındaki oyuncuyu patlatacak bir el bombası gibiydi. Sneijder da yoktu sahada. İtalya’ya maça değil Körebe oynamaya gelmişti sanki. Kayboldu ve sahada hiç varlık gösteremedi.
Hedef önce 1 puan sonra olursa 3 puandı. Duran top veya bireysel hata ile gol bulabilirdi bu şekilde oynayarak G.Saray. Öyle de oldu. Hem de yediği baskı en üst seviyedeyken. Drogba affetmedi hatayı. Ustalıkta böyle bir şey işte!! Birçok futbolcu o pozisyonda aşırtmayı düşünür. Drogba sakince geçip attı golü.
2. yarıda skor avantajını elinde bulunduran G.Saray, nefes aldırmadan saldıran Juventus’a direnmeye çalıştı. İyi kapandı.
Penaltı ucuzdu ama uzun süre kovaladılar zaten penaltıyı. Amrabat’ın müdahalesi yanlıştı. Yapma işte orada o hareketi! Verdi, verecekti. Ve penaltı ile skoru dengeleyebildi Juventus. Ardından da başaramadıkları kanat ortasını iyi yapıp kademe hatasından da faydalanarak öne geçti Juventus. Tam hüzünlenmişken yine Drogba sahneye çıktı. Yaptığı asistle golü attırdı Umut’a! 1 gol 1 asist daha ne yapsın Drogba! Drogba gibi Melo ve Semih Kaya sakatlanınca sonradan giren Gökhan Zan da takımın en iyilerindendi. Sonuç olarak Mancini’nin savunma felsefesini izledik. Bir de eskimeyen yıldız Drogba’yı...

<p>Şişli Ermeni Kabristanındaki anmaya Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve Kült

Markar Esayan'a vefa... 'Bugüne kadar geri adım atmadı, Markar yalnız değildir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi

Cevizi 1 gece suda bekletip içerseniz... Faydasını bir bilseniz