• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
15 Aralık 2015 Salı

Maçın adamı İsmail Köybaşı

Derbi başlar başlamaz senaryo belli oldu aslında. Yüksekten uçan Kartal sakin Aslan
karşısında müthiş başladı maça. İlk yarıda hangi istatistiğe bakarsanız bakın daha üstündü Beşiktaş. Galatasaray 3. bölgeye top taşıyamadı. Kimse sorumluluk almadı. Podolski gizlenmiş
Sneijder yok Yasin'in ne yaptığı belli değil. Selçuk İnan dışında sorumluluk alan görmedim. Atiba'ya pres yaparak pas trafiğini engellemek istedi G.Saray ama işe yaramadı.
Özellikle Podolski'ye dikkat ettiyseniz takımın yerleşimini bozduğunu görmüşsünüzdür. Sabri'ye de gerekli desteği vermeyince Sabri de kaldı yerinde. Burak'ın oyundan çıkması Galatasaray'ın hayrına oldu diyebiliriz. Önde zaten bir varlık gösteremedi. Savunma yapmaya çalışırken de topları kaybediyordu zaten. Chedjou konusuna gelirsek. Bence defansif orta saha oynar. Ama zorla oynadığı o kadar belli ki. Biraz daha tempolu oynamaya çalışsa daha fazla iş yapabilirdi. Beşiktaş için ilk yarıda eleştirebilecek tek nokta golü bulamamasıydı. İsmail en iyisiydi ilk yarıda siyah beyazlıların. Kaleci var maç kazandırır kaleci var kaybettirir. Muslera ilk yarıda 5 net gol kurtarınca şaşırdık mı? Tabiki hayır. Bir kaleci bu kadar mı iyi pozisyon alır. Bir kalecide olması gereken en önemli noktada bu zaten. Takımın şu anda kalbi o çünkü.

İlk yarı bitince yukarıdakileri yazmıştım. İkinci yarı bir başladı ana başlığın kaleciler olacağı tescillendi. 1 Numaraların Derbisi oldu. Lizbon maçı sonrası yaşanan Tolga olayı ortada. Sakatlandığı için yok denildi. Hayır oynamak istemedi diyenler de var. Bence kadroda olmalıydı o ayrı. Sonra spekülasyonlara kızmaya hakkınız kalmaz. Yerine Günay oynadı. İlk yarıda kaleye Şenol Hoca geçse haberimiz olmazdı. 2. Yarıdaysa Günay'ın oynadığını hatırladık. Pozisyon yokken pozisyon yarattı Günay. İlk yarıda top gelmeyince sıkılmış gibiydi. Özgüven iyidir ama yerinde ve zamanında. Ummadığı anda öne geçti G.Saray. Acı da olsa bir tecrübe olacak Günay için. Hemen ardından ilk yarıya damga vuran Muslera'da beklenmedik şekilde golü yedi. Gomez sert vurdu ama Muslera'nın kurtarabileceği bir toptu. Sadece kalecinizin iyi olması yetseydi; Tim Howard'lı Everton, De Gea'lı Manchester United , Courtois'li Chelsea hep kazanırdı. O da bir yer kadar. Gole hızlı reaksiyon gösteren Beşiktaş yine sağlı sollu geldi ve Töre girer girmez 2'ledi. Dikkat ettiyseniz Muslera aynı yerden yedi golü.

Düşüşte olabilir bir takım formsuz da olabilir. Ancak istekli olmak çabalamak skora razı olmamak ayrı şeydir. G.Saray böyleydi işte. Daha çok isteyen Beşiktaş'tı ve önündeki tek engel Muslera'yı da geçerek Derbiyi kazandı. Temposu hiç düşmedi siyah beyazlı ekibin. 45,60,75 derken 90+3'te bile yüksekti temposu. Şenol Hocanın müdahaleleri yerindeydi. Frei asist Gökhan gol. İlk 11'dekiler de sonradan girenler de katkı sağladı. Galatasaray'ın bir atımlık barutu vardı onu da Günay ateşledi. Islak baruttan da ancak bu kadar ses çıkar. Maçın adamı bence İsmail...

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı