• $13,5606
  • €15,3017
  • 804.067
  • 1968.43
29 Eylül 2012 Cumartesi

Kulağa küpe

Hector Cuper en sonunda Fatih Terim'i mağlup etmeyi başardı. Hem de fiziksel olarak etkileyici bir performans ortaya koyarak. Galatasaray'ın büyük dersler çıkarması gereken bir maç oldu aslında. Rakibi kadar koşmayan ve yardımlaşmayan sarı kırmızılı takım Braga maçı öncesi namağlup unvanını Ordu'da bıraktı.

Spor Toto Süper Lig'in en iyi teknik direktörlerinden biri olan Hector Cuper kapanarak nasıl savunma yapılacağını çok iyi öğretmiş takımına. Maça da çok iyi konsantre olmuşlar. Diğer maçlara göre daha iyi koşup daha iyi mücadele ettiklerini de kabul etmek lazım. Vitrin maçlarından biri çünkü onlar için. Fornezzi sıfır hata ile oynadı mesela...

Galatasaray'ın çabuk oynayan oyunculara ihtiyacı varken Dany'nin yerine Cris'in oynaması dengeleri bozdu. En azından devre arası bu değişikliğin yapılması gerekirdi. Bu değişiklik olmayınca Orduspor'un direnci daha da arttı. Cris ve Hakan Balta ağır tonajda oynayınca sarı kırmızılı ekipte Orduspor'lu oyuncular o kanatta birbirleri arasında mesafe bırakmadan etkili geldi hep.

MELO-SELÇUK NEREDE?
Galatasarayın beyni çok yorgun. Selçuk da büyük düşüş var. Ev sahibi ekip Selçuk'un pas trafiği yönlerini kapatınca etkili hücumlar gelmedi. Melo çok kötü oynuyor geldiğinden beri çok fazla pas hatası yapıyor. Bu iki oyuncunun da geçen seneki performanslarından eser yok.

Bazıları 'Galatasaray'ın yenilmesi hayırlı oldu Braga maçı öncesi' diyor ama konsantrasyonları çok farklı kulvarlardan bahsediyoruz. Daha dikkatli ve ciddi oynayacak sarı kırmızılı ekip! Yani kesinlikle Şampiyonlar Ligi için bir ölçü olamaz bu maç. Ama Süper Lig için kulağa küpe olacak kadar önemli...

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar