• $13,4679
  • €15,3722
  • 786.368
  • 2085.76
7 Mart 2016 Pazartesi

Kazanmayı istemek

Maç öncesi F.Bahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın açıklamasını dinledim. "Zeminden dolayı oyun formatımızda bazı değişiklikler olacak. Ancak bu, bizim koşmamıza ve baskı yapmamıza engel değil" ifadelerini kullandı. Bu kadar kötü bir zeminde oyun anlayışı tabii ki aynı olamazdı. Daha çok yüksek toplar tercihi öne çıkacaktı. 2. bölgeyi yüksek topla geçip dönen topları almayı kastediyordu Portekizli Hoca. Ancak Akhisar önde sürekli baskı yaptığı için uzun top çıkaramadı istediği gibi Sarı-Lacivertli ekip. Taktiksel olarak 3. Bölge oyunu kurgulandığı için Volkan, Alper ve Van Persie çok önde kaldılar. Takımın boyu çok uzadı. Zemin berbat olunca pas trafiğini de oturtup oyunu öne taşımakta zorlandı F.Bahçe. 'Bu tarz maçlarda Fernandao daha fazla iş yapmaz mı?' diye düşünenler olabilir. Fizik-güç olarak evet. Ama Van Persie'nin servisleri ve hareketli oyunla oluşturduğu koridorlar, F.Bahçe'ye hep şut pozisyonu kazandırdı. Gidişat şunu gösteriyordu. Ya duran top ya da uzaktan şutla gol olur bu maçta. Öyle de oldu. Şener Özbayraklı uzaklardan vurdu ve golü attı. Kusursuz bir şuttu.
İlk yarının isabet anlamında öne çıkanı Hasan Ali'ydi. Sahanın o kısmı temizdi çünkü. 2. yarıda da gol oradan geldi.
Şener topu çok iyi taşıdı. Van Persie de ön direk koşusuyla 2 kişiyi peşine takınca Volkan golü attı. F.Bahçe daha çok kanat ve bek arkası toplara döndü.
Yüksek toplar yerine 2'li oyunlarla topu yarı alana taşıyıp atakları kanatlara yaydılar. Fernandao da son sözü söyledi. Tam da fizik-güç olarak Akhisar'ın bittiği anda.
Bu zeminde futbol oynamayı bırakın yarış atlarına antrenman yaptırılmaz. Yazık, günah. Futbolcular koşamıyor, dönemiyor. Hep sakatlanma korkusu var. Tamam galip gelmek önemli de. Burada 3 puandan çok sakatlanmamak, sakat vermemek çok daha fazla önemli. Kalmış 10 hafta. Menisküs olur, çapraz bağlar kopar. Ötesi var mı?
Sonuçta kazanmak her şey değildir ama kazanmayı istemek her şeydir. F.Bahçe en zorlu deplasmanlardan birini çok istedi ve kazandı. Zemine rağmen...

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi