• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
21 Nisan 2016 Perşembe

Kalite farkı

10 gün sonra ikinci kez karşılaşan iki takımda maçı teknik direktörler farklı düşünmüştü. Aykut Hoca kazanan ve özgüveni yüksek olan takımın yakaladığı havayı, beraber oynama alışkanlığını ve iç saha avantajını iyi kullanıp ilk 90'da yolun büyük bölümünü kat etmeyi planlamıştı. Pereira ise kalan 5 maçta yorgunluğun, zorlanmaya bağlı sakatlıkların kurbanı olmaktan çekinmişti belli ki...

Ayrıca ilk maçın kadrosu bu sahada çok kötü tecrübeler yaşamış ve o mağlubiyetin etkileri hala zihinlerden silinmemişti. Futbol, bazen sadece psikolojinin sonuçları belirlediği enteresan bir spor. Pereira da bunu en iyi bilen antrenörlerden biri. Aslında iki takım için de ilk maçın taktik anlayışları aynıydı. Konya 90 dakikaya yayılan fizik gücüyle 2. Topları kovalayarak atak yapacak ve F.Bahçe'nin pas bağlantılarını kesip kanatları ve dolayısıyla hücum gücünü etkisiz hale getirecekti.

Bu şablonlar doğrultusunda ilk yarı F.Bahçe'nin 2-0'lık üstünlüğüyle tamamlandı. İki takım arasındaki farklardan biri ortaya çıktı bu kez. O da bireysel yetenek. Volkan Şen de Nani de bireysel yeteneklerini kullanarak golleri attılar. Nani'nin golü akıl doluydu zaten.

Volkan Şen yüksek nabızda tepkilerini kontrol etmekte zorlandığını yine gösterdi. Belki de onun en büyük düşmanı bu. Gerginlik seviyesi yüksek maçlarda kaçırdığı gollerin kaynağı da bu sorundu. Yine aynı tabloyu bu maçta tribünle,hakemlerle ve Pereira ile tartışarak gösterdi.

4-4-1-1 ile başlayan oyun Volkan Şen'in ağrıları artınca yerini Josef'e bırakmasıyla 4-1-2-3'e döndü. Bu aslında F.Bahçe'nin sezon başından beri alışkın olduğu düzen. Ama gördük ki forvet arkası Nani,pas merkezi ve hücum karakterini belirleyen rolde daha etkili.

Değişiklik sonrası 3. bölgede top sahibini bulamadı. Aykut Hoca da uzun top ve ribaundlara döndü. Takımının fizik gücüne güvendiği için risk alıp, tempoyu yükseltip F.Bahçe'nin düşmesini sağlamaya çalıştı. Ancak Oyuncu Kalitesi farkı sonucu belirledi. Hatta turu belirledi...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip