• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
16 Haziran 2013 Pazar

Kadlec ile sorun biter mi?

Küçük Şenol sonrası uzun bir süre sol bek çıkmadı F.Bahçe’de. Ümit Özat mevkisi olmasa da özveriyle sol bekte yıllarca görev yaptı. Sonra dünyanın en iyi sol beki Roberto Carlos geldi. Carlos sonrasında deneme-yanılma tercihleri yaşandı o bölgede. 
Vederson ve Carlos orijinal sol bekti. Bu ikili bu yüzden sol kanatta başarılı oldular. Andre Santos hücumda çok etkiliydi ama iyi savunmacı değildi. O dönem de F.Bahçe defansın solunda hep sıkıntılar yaşadı.  
F.Bahçe Ziegler-Hasan Ali ikilisinden de istediği verimi alamadı. Ziegler dayanıklıydı ama hücum aksiyonları çok zayıftı. Hasan Ali’nin ise devamlılığı iyiydi ancak pozisyon bilgisi ve ikili mücadelelerde eksikleri vardı. Ve bu nedenle sol kanat yine felçti. 
Kadlec’in fizik gücü yüksek. Duran topları kullanma yeteneği de var. Ülkemizde gördüğümüz Çek savunma oyuncuları Ujfalusi ve Sivok gibi tam bir görev adamı. Disiplinli ve iyi defans yapabilme özelliğine sahip. Hızı da fena değil. Defansif anlamda iyi bir sol bek transfer etti F.Bahçe. Hava toplarında da etkili olduğu görülüyor. 
Ancak F.Bahçe’nin Gökhan Gönül’ün sağ kanatta yaptığını soldan da yapmaya ihtiyacı var. Bunu Kadlec ile yapmak zor. Çünkü savunmada başarılı bir isim olsa da ofansif anlamda çok etkili olduğunu söyleyemeyiz. 
Kadlec’in önemli özelliklerinden biri de stoper oynayabilmesi. Çek-İtalya maçının ilk yarısında stoper olarak görev yaptı ve Balotelli’yi çıldırttı adeta. Adım attırmadı. Savunma özellikleri çok iyi. Stoper olarak da kullanılabilir. İlk müdahale ve ters kademelerde de etkili oluyor Çek futbolcu. 
Scout raporunu inceledim Kadlec’in. O raporda da savunmasının gayet iyi olduğu net bir şekilde ortaya çıkıyor. 
Sonuç olarak Kadlec’in savunma anlamında F.Bahçe’ye büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ancak hücum aksiyonlarında kendisinden çok şey beklemek hayal olur. 

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak