• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
16 Ekim 2013 Çarşamba

Kâbusla sona eren rüya

Hollanda’da Teknik Direktör Louis Van Gaal Macaristan’a 8 gol atan takımdan 5 oyuncuyu değiştirdi bize karşı. Bence avantajdı bu bizim için. Hollanda’nın şu ana kadar bu kadar pozisyon verdiği bir maç olmadı grupta. Öyle iyi falan da değillerdi. Yavaş oynadılar. Tek amaçları oyunu kanatlara yaymaktı. 
 Aslında Fatih Terim’in amacı stoper ve beklerin hatalarından yararlanmak için ikili üçlü sıkıştırma yapmaktı. Yaptık mı yaptık! Diğer amacı Defansı hataya sürüklemek adına öne çıkışlarında geniş mesafe bırakan stoperlerin arkasına koşular yapılmasıydı. Yaptık mı yaptık! Ama  Bu kadar saç baş yoldurulmaz. Final vuruşları o kadar kötüydü ki. 
Teknik Direktörün görevi teşhis etme ve zaafları belirleyip tedaviyi uygulatmasıdır. Hem önde baskı uygulandı hem de savunma arkasına toplar atıldı. Artık futbolcuların bireysel yeteneklerine kalmıştı iş. Hollanda karşısında bulduğun bu pozisyonları kaçırma lüksün yok. Beceriksizlik mi dersiniz ne derseniz diyin. Yenen ilk gol komedi. 
2. Yarı başında da 2. Gol! Kuyt-Sneijder işbirliği bizi bitirdi. Rahat rahat goller. Bize çok güzel ders verdiler bu konuda. Önemli olan pozisyon bulmak değil. Bulunca atmak.Psikolojik olarak iyice dağıldık 2. golden sonra da zaten. Volkan Demirel de sönük başladı öyle de devam etti mücadeleye. Selçuk’tan top kesme ve pasörlük bekleniyordu. 
Hadi top kesemedi ama ölü toplarda bile yoktu Selçuk. Arda da aynı şekilde. Gökhan Töre’nin girmesi millilere hareket getirdi. Ancak maç zaten 46. dakikada bitmişti bizim için. 
Kaybettiğimiz saçma sapan puanların ardından Fatih Terim ile 3’te 3 yaptık. Sonrasında Mucize bekliyorduk. Olmadı!!!  Hollanda kendini zorlamadan iki gol atıp kazandı. 
Umut insanı uyandıran bir rüyadır. Üst üste kazanınca Umutlandık ve uyanmaya çalıştık.  Ancak kötü bir kabusla sona erdi bu rüya.....

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!