• $15,8878
  • €16,8589
  • 943.657
  • 2393.61
5 Ekim 2012 Cuma

İsteyince oluyormuş

Fenerbahçe için yaşanan Alex krizi sonrası Mönchengladbach maçının önemi o kadar büyüktü ki... Merak edilen soru Alex'siz Fenerbahçe'nin ilk maçında ne yapacağıydı. Aynı oyun devam etse eleştiriler artacak iyi oyun oynanırsa kriz şimdilik sona erecekti.
İlk 15 dakikada savunmadan gelişi güzel uzaklaştırılan toplar dışında iyi mücadele eden önde basan ve hızlı çıkan bir Fenerbahçeyi izlemek keyif verdi. Mönchengladbach iyi başlamadığı maçta en büyük silahı olan duran topla golü buldu. Eşleşme yanlışlığının da etkisi vardı tabi yenen golde. Ama Öyle bir Fenerbahçe vardı ki sahada istekli, hiç olmadığı kadar mücadele eden hırslı ve golü düşünen bir Fenerbahçe. Alex'ten sonra duran topları kim kullanacak tartışmasının yaşandığı bir ortamda serbest vuruştan çok güzel bir gol attı Baroni. Uyarı işe yaramış, sahanın en iyilerindendi Brezilyalı.
Mönchengladbach sarı lacivertli ekibin baskısını sürdürmesiyle çözülmeye devam etti. Ardından Meireles kariyerinin en güzel gollerinden birine imza atarak Fenerbahçe'yi 2-1 öne geçirdi. İlk yarı sonunda her Fenerbahçeli taraftar o kadar mutluydu ki yıllardır böylesine önde pres yapan ve mücadeleci bir takım izleyememişlerdi çünkü.

4 GOL YESE 5 ATARDI
Mönchengladbach 2. yarıya Hrgota'yı alıp çift forvetle başlarken 62. dakikada Camorgo'nun da girmesiyle üç santrafor oynamaya başladılar. 2. yarı bir ara kontrolü rakibe bırakan sarı lacivertliler geriye yaslanınca pozisyon vermeye başladı. Beklemeden pas yapmak lazımdı. Fenerbahçe pas yapmaya başlayınca Caner'in pasında Kuyt ile golü buldu ve rahatladı. Ve hemen ardından rakibi ümitlendirecek bir gol yedi.
Ama bu Fenerbahçe 4 gol yese 5 gol atardı. Ve maçın en iyilerinden Gökhan'ın başlattığı atakta Baroni son sözü söyleyerek noktayı koydu.
Aykut Kocaman Fenerbahçe'nin başında  100. maçına çıkarken sarı lacivertli ekip ilk kez Avrupa kupalarında bir Alman ekibini mağlup etti.
Mükemmel bir takım oyunuyla, muazzam bir pres ve kritik zamanlardaki paslaşma galibiyeti getirdi. Demek ki isteyince oluyormuş. Unutmadan söyleyeyim; Fenerbahçe her maç böyle mücadele etsin yenilse bile taraftar alkışlar...

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister