• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
12 Ekim 2013 Cumartesi

İmkansız yoktur

İyi anılarımız yoktu Estonya deplasmanında. 15 Ekim 2008’de 16 korner, 21 şutla gole ulaşamamıştık. Tamamen kontraatağa dayalı futbol oynayan Estonya karşısında çok fazla sıkmadık bu kez  kendimizi. Golde gelince Hollanda maçını düşünmeye başladık. Macaristan’a karşı aldığı 5-1’lik yenilgiden sonra ilk 11’de yer alan 7 oyuncu değişmişti Estonya’da. Dikkat ederseniz hava hakimiyeti kötü olmayan Estonya’ya hava topu aldırmadık. Ve açılışı da böyle yaptık. Kendimizi zorlamadan attık golü. Caner’in asisti de güzeldi. Performansı zirvedeyken cezalı duruma düşmesi ise üzüntü verici. 

Kapalı ve inatçı kilitler doğru anahtarlarla karşılaştıklarında mecbur kalarak açılmayı kabul ederler. Öyle de oldu. Umut ile açtık kiliti. Umut çok formda bu sezon. G.Saray’da Şampiyonlar Ligi’nde sadece 28 dakika oynayarak 2 gol attı 2 maçta. Az da oynasa atıyor. Hakan Şükürvari bir kafa golü kaydetti bu kez de. Tempo çok düşüktü. 2. golü bulmamız da şarttı. Çünkü savunmanın arkasına atılan toplarla tehdit edeceklerdi bizi. İlk yarı adeta hayalet gibi olan Burak Yılmaz’ın golü rahatlattı Milli Takımı. Fatih Terim ile 3’te 3 yaparak şansımızı sürdürüyoruz. Terim faktörü ile son maça geldik. Bu es geçilemez bir gerçek!! 

Hollanda kazanmak ister 

17 Ekim’de FIFA klasman sıralaması açıklanacak. Ve bu sıralamada ilk 7 takım arasına giren ülkeler seri başı olacak Dünya Kupası’nda. Brezilya ev sahibi olunca Hollanda için 6. Uruguay ve 7. olan Belçika engeli var ortada . Dertleri seri başı olmak!!! Bu nedenle Macaristan ve Türkiye maçlarını kazanması gerekiyordu Hollanda’nın. Macarları ezerek  farklı yendiler. Bize karşı da kazanmak için sahaya çıkacaklar. 
Kimse rahat bir karşılaşma beklemesin. Hollanda maçı zor olacak. Ama galip gelmek imkansız değil tabi ki! Muhammed Ali’nin dediği gibi; “İmkansız bir gerçeklik geğil bir görüştür! İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur’’... 

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!