• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
18 Haziran 2016 Cumartesi

Hayal kırıklığı

Hırvatistan maçında mücadele görmediğimiz için kızmıştık,üzülmüştük Milli Takım için. Yenebilirsin,yenilebilirsin ama sonuna kadar mücadele ederek!! İlk maçta görememiştik bunu. Bu kez İspanya karşısında sadece mücadele etmek yetmezdi. Pas trafiğini dünyada en iyi yapan ekipti rakibimiz. O nedenle orta saha kurgumuz kırılgan olmamalıydı. Oyuncu tercihleri de buna uygun olmalıydı.

İlk maç sonrası ne dedik. Bu takımda en az 3-4 değişiklik lazım diye. Eğer bu kadro ile oynuyorsanız da bu oyun anlayışı ile üretmeniz kazanmanız zor. Arda ve Hakan Çalhanoğlu'nun topu aldıklarında topla koşular yapması lazımdı. Ama yine orta saha kurgumuz birbirine karıştı her çıkmaya çalıştığımızda. Pas yapacak adamlar dolu ama topu taşıyabilecek ve atacak yok.

Topu tutmak için kalabalık orta saha varken her topu uzun kullanmayı da anlayamadım. Beklerimiz zaten sorunlu. Biri uzun süre oynamamış. Diğeri transfer havasında. Yoklar ortada. Juan Fran ve Alba rahat rahat geldiler.

Olcay,Volkan.Emre gibi dinamik oyunculara ihtiyaç vardı. Bu isimler aynı zamanda savunmaya da yardımcı olabileceklerdi kanatta. Ama ısrarla Arda ve Hakan kanatta oynatıldı. Orta sahamız çöktü İspanya karşısında doğal olarak.

Stoperlerin agresif, rakibe yakın oynayan, baskı kuran stoperler değil. Aslında stoper değiller. Doğma büyüme stoper değiller işte. O karakteri yakalama şansları yok yani. Adam kaçırıyorlar. Birebirde zayıflar. Hadi Hakan'a bir nebze tamam da Mehmet Topal'ı neden ısrarla orada oynattı Fatih Terim anlamak mümkün değil. İlk gole bakın. Rakip santrafora bomboş kafa vurduran stoper ikilisi. 2. gole bakın. Bir stoper o topu en kötü yükseğe veya uzağa uzaklaştırır.

Topal stoper değilki onu yapabilsin. Bölgesi değil. İdareten bu kadar olur işte. Dinamik hareket edemiyorsun ki. Hep izleyen olduk. Rakibe sıkıntı veremedik dolayısıyla. Oyuncu profilleri sahadaki kurgu bu çünkü. Fizik gücümüz de ilk maçta yerlerdeydi. Yine aynı şekilde devam etti.

Diğer takımlara bakın hepsi bizden diri. Tercihler sıkıntılı,performanslar sıkıntılı,konsantrasyon ve motivasyon sıkıntılı. Herşey sıkıntılı. Sonuçta İlk maçta farktan kurtulduk ikinci maçta fark yedik. Büyük umutlarla ve beklentiyle geldiğimiz turnuvanın en etkisiz takımı olmak; Nereden bakarsan bak hayal kırıklığı... Hem de çok büyük!!!

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi