• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
14 Eylül 2016 Çarşamba

Güzel bir son...

Şenol Güneş maçtan önceki basın toplantısında "Şampiyonlar Ligi'nde çoşkuyu, arzuyu, isteği sabırla birleştirdiğiniz zaman başarılı olabilirsiniz" demişti. Güzel ifade ama kadro kurgunuz tam anlamıyla yeterliyse. Bu arenada boy gösteriyorsanız stoperiniz ve kaleciniz idare eder değil iyi olmalı. Hata lüksünüz yok. Transfer önceliğiniz stoper olmalıydı. Şenol Hoca'nın Tolga tercihi konuşulacak zaten. Yediği gol de savunulacak bi durumu yok. Çaprazdan çekilen bir şutu altı pasa çelersen golü yersin. Ancak Tolga'yı tek başına yenilen golde hatalı görmek yanlış olur. Adamını kaçıran Marcelo ve golü resmen seyreden Tosic de Tolga gibi hatalılar. Yine transfer politikasına geliyoruz dönüp dolaşıp. Sadece Süper Lig verileriyle Devler Ligi'nde başarılı olmanız zor.
Atiba ve Gökhan İnler tercihine söylenecek bir sözüm yok. Doğru tercih bence. Topu iyi oynayan merkez ikilisi. Ama bu ikiliyi yüksek toplarla geçip stoperler ile karşı karşıya kalınınca Beşiktaş'ın işi zorlaşıyor. Yenilen goldeki gibi. Onca eksiğine rağmen ön alanda iyi basan Benfica pozisyon vermedi ilk yarıda Beşiktaş'a. Oğuzhan'ı bir türlü kullanamadılar. İlk yarıda ceza sahası içinden şutu yok Siyah-Beyazlı takımın. Beck hamlesi de normal Şenol Güneş'in. Evet hücumu iyi değil. Belki de 10 üzerinden 2. Ama Karabük maçında gördük ki Gökhan Gönül hazır değil. Dönemiyor adam geriye. Aboubakar da çok kopuktu takımdan.
Hücumda üretemeyince Talisca girdi Oğuzhan yerine. Hareket de geldi böylece. Daha fazla rakip alanda gözüken bir Beşiktaş vardı artık. Takımı ileriye taşıdı Talisca. Adriano-Cenk değişikliğiyle gelen 4-4-2 ile riski aldı Beşiktaş. Ama Benfica o kadar disiplinli oynadı o kadar iyi takım savunması yaptı ki pozisyona girmek zordu. Eksikte olsalar takım oyunundan kopmuyorlar.
Doğru hamlelerle son anlarda baskıyı arttı. Son anda duran topu Aman Quaresma kullanmasın
Talisca atsın dedi belki de herkes. Ve Talisca'dan harika bir golle gelen 1 puan. Hatalara rağmen güzel bir son oldu. Her puan çok önemli Şampiyonlar Ligi'nde. Heleki deplasmanda... Yanlış 11, doğru hamleler ve güzel bir son...

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak