• $12,4385
  • €14,0451
  • 712.835
  • 1776.41
30 Temmuz 2013 Salı

G.Saray’ın tek derdi savunma

G.Saray-Napoli maçı başlarken en dikkat çeken nokta Sarı-Kırmızılı ekibin sahaya 8 yabancıyla çıkmasıydı. Spor Toto Süper Lig’den ziyade Şampiyonlar Ligi provası gibiydi sanki. Bu kadrodan 2 yabancı çıkacaktı. Mücadele başladıktan sonra gördük ki tümü yabancılardan oluşan savunma hattından Dany ve Riera başta olmak üzere bu oyunla hepsini çıkarabiliriz. Dany’nin düşüşü sürerken, Chedjou hâlâ adapte olamamış. Gerçi bu şekilde oynayan Dany’nin yanında fazla da bir şey beklememek lazım adamdan. Savunmanın arkasına atılan her top sıkıntı oldu. Yerini kaybetmesi muhtemel olan Riera da yenilen golde Dany kadar hatalıydı. Çok fazla aksadı. 
Dağınık bir görüntü verdi ilk yarıda Sarı-Kırmızılı ekip. Savunma dengesi henüz kurulamamış. Semih Kaya her türlü bu takımda oynar. Hem orta hem de defansın göbeğindeki problemler bir an evvel çözülmeli. Melo’nun da kendini bulması için zamana ihtiyacı olacak. İlk yarıda defans sıkıntısı yanında Sneijder ve Drogba’nın Galatasaray için ne kadar artı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Yakalanan her pozisyonun içinde bu ikili hep var. Sneijder bu formunu sürdürürse çok can yakar. 
2. yarıda da defans hataları sürdü. Ama klasik Fatih Terim faktörü devre arası devreye girdi ve hücum daha iyi yapılmaya başlandı. 2. yarının başında oyuna alınan Amrabat tempo getirdi takımına. Çok şık da bir gol attı. 6 yabancıdan biri olması gerektiğini gösterme çabasındaydı adeta. Savunma kurgusu problemi çok çok büyük durumda. Yenilen 2. gol de defansın göbeğindendi yine. Ve penaltı pozisyonu...
Sonuç olarak Fatih Terim’in oyun anlayışı ve bu kadroyla G.Saray’ın hücumda çok fazla sıkıntısı olmaz tek derdi savunması. Onu da bir an evvel çözmesi gerek.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor