• $13,5292
  • €15,331
  • 772.246
  • 1809.65
15 Temmuz 2013 Pazartesi

G.Saray’ın ilacı Ali Adnan

20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda yarı finale kadar çıkan ve Uruguay’a penaltı atışları ile kaybeden Irak gösterdiği performansla herkesin takdirini topladı. Takım olarak oynadıkları her maç sonuna kadar mücadele etmeyi başaran Irak’ta göze batan en önemli oyuncu Ali Adnan oldu. 
Dünya futbolunda sol bek mevkisinde çok fazla öne çıkan oyuncu olmadığı düşünüldüğünde Ali Adnan’ın turnuvada gösterdiği performans sonrası dikkat çekmesi gayet normal. 
Bitmek bilmeyen enerjisi, takımını yönlendirmesi ve duran topları etkili kullanmasının yanında fizik gücünün de yüksek olması ile ön plana çıkıyor genç oyuncu. 
Sol bek olarak savunmayı hiç aksatmadan hücuma da çok destek verdiğini gördük Dünya Kupası’nda. Güçlü, dengeli, ayaklarına hakim, bindirmeleri ve ters kademeleri de çok başarılı olan Ali Adnan organizasyonda gollere de imza attı. 
Bakıldığında G.Saray için Ali Adnan biçilmiş kaftan. Bir sol bekin bütün özelliklerine sahip. Uzun boyuna rağmen oldukça da hızlı. Savunmada olduğu kadar hücumda da takımını taşıyabiliyor. Sol bekte Riera sırıtmamaya çalışsa da o bölgede sıkıntı olduğu gayet açık. Ve Ali Adnan bu boşluğu doldurabilecek potansiyele sahip. En büyük problem yabancı sınırlaması olacak. Ama ne olursa olsun G.Saray’a büyük katkı sağlar ve takıma ilaç olur. 
Uzatmaya giden 2 maçın ardından 3. maçın uzatma bolümünün sonlarında bile bindirme yapıyordu düşünün nasıl bir ciğere sahip olduğunu. Topu oyuna iyi sokması, isabetli şutları ve duran toplardaki becerisi ile öne çıktı turnuvada. Sol açıkta da kullanabileceğiniz bir oyuncu. Zaman zaman basit hatalar da yapıyor. Hızlı kanat oyuncularına karşı adam kaçırabiliyor. Ama bunlar çözülmeyecek eksikler değil. Adaptasyon sorunu da yaşayacağını zannetmiyorum G.Saray’da.  
20 Yaş Altı Dünya Kupası’ndaki  performansıyla kendisine hayran bıraktıran Ali Adnan’ı  mutlaka takıma kazandırmalı G.Saray. Sol bekteki sıkıntı bu ilaçla çözülebilir sarı kırmızılı ekip için. 

<p>Coronavirüsün en çok mutasyona uğramış versiyonu olan ve 30'dan fazla mutasyonun tespit edildiği

Çok mutasyonlu yeni Covid-19 varyantı: Omicron

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor