• $9,746
  • €11,3574
  • 562.011
  • 1479.93
10 Nisan 2013 Çarşamba

(Galatasaray-Real Madrid) Güzel bir son...

Serkan YETKİN

İlk maçta Galatasaray'ın oyun opsiyonları çoktu ama açık oynamayı kendi oyununu ortaya koymayı tercih etti ve 3-0 kaybetti. Bu skorun ardından rövanş maçında mecburen kendi oyununuzu oynama şansınız lazımdı. Gol atmak şarttı. Aslında Real'e gol atmak kolaydı, gol yememek zordu. 

İlk dakikalarda hareketli oyunda 3 pasta nasıl kontra atağa çıktıklarını yine gördük. Hemen tehlikeli oldular. Her şekilde gol bulabilen bir takım Real. Erken gol bulmayı amaçladılar. Ve hemen buldular. 

Final topu kullanılmış, netleştirilmiş gol fırsatı yoktu Galatasaray'ın ilk yarıda. Gol yendikten sonra da sarı kırmızılı ekip demoralize olunca kaleye de yaklaştırmadı Real Madrid. 

Sadece kadro yapısı olarak değil, fizik, kondisyon ve güç olarak da iki takım arasında büyük farklar vardı ilk yarıda. Sahaya yerleşmesi ve savunma anlayışını çok iyi uyguladı İspanyol ekibi. Ciddi oyun anlayışı farkının yanında ilk maçı farklı kazanmasına rağmen konsantrasyonu da yüzde yüzdü Madrid'in. 

2. Yarı Amrabat ve Sabri'nin girmesiyle genişleyen oyun Real'in de skor avantajı nedeniyle kapanmasıyla daha çok gol pozisyonu getirdi Galatasaray'a. Vites düşürdü Real Madrid. Galatasaray'ın da artık kaybedecek hiç bir şeyi yoktu. 

Sneijder kendisinden beklenilen performansı gösterdi, Selçuk da pas organizasyonlarını iyi yaptı. Eboue'nin müthiş golü heyacanı artırdı. Ve üst üste goller gelmeye başladı. Bir anda herkes acaba olur mu? dedi ya bu bile yeter aslında. 

Ne olursa olsun İstanbul deplasmanının yeme, içme, yatma yeri olmadığını gösterdi Galatasaray. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid takımına 3 gol atan ilk takım Galatasaray oldu. Ayrıca Real'in Türkiye'de galibiyeti yok. Yazık oldu demek doğru değil güzel bir son oldu diyelim. 

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı