• $13,6383
  • €15,4243
  • 781.354
  • 1950.3
13 Nisan 2014 Pazar

Galatasaray'dan bu kadar...

Her türlü sonuca açık bir maç bekliyorduk aslında. Sivasspor çok hızlı başladı. Ve ilk 15 dakika oldukça etkiliydi. G.Saray 3. bölgeden geri dönüşlerde geç kaldı ve boş alanlar bıraktı rakibine. Burhan, Aydın ve Utaka bırakılan boşlukları iyi değerlendirdiler. G.Saray'ın yediği golde Muslera'nın hatası var. Elinden kaçırmamalıydı. Ama Semih Kaya da takip etmedi ve golü izledi. B.Dortmund'dan alınan Koray Günter'i beğendim. Duruşu, hamleleri ve savunmada Semih ile uyumu hemen göze çarptı.

Sivasspor takımı gol yemeye çok müsait savunma anlayışına sahip. İstatistikler de zaten bunu doğruluyor. Konsantre olduklarını söyleyemeyiz. Kademe anlayışı yok bir kere. Herkes olduğu yerde çakılı oynuyor Sivasspor'da. Yekta'nın attığı golde de tüm savunma oyuncuları seyretti golü. Sivasspor'da orta blok yok. Defans ve hücumdan oluşuyor Roberto Carlos'un ekibi. Geniş alanlarda süratli futbolcularla gol arıyor.

1-0'dan sonra Mancini, Eboue'yi sağ öne alırken Veysel'i arkaya aldı, Hajrovic de sola geçti. Bu kez Mancini'nin hamlesi tuttu. G.Saray oyun kontrolüne aldı ve gole de ulaştı. İyi oynamasa da G.Saray deplasman performansı anlamında eksiklerine rağmen çok kötü bir ilk yarı geçirmedi. Sivasspor 2. yarıda Aydın ve Ziya'yı çok çıkarmadı. Kendi yarı sahasından Utaka'ya atılan uzun toplarla gol aradı ve başarılı da oldu. Koskoca sezonda 2 deplasman galibiyeti var. Bir de hükmen kazanılan Beşiktaş maçı.
Kayserispor maçı sonrası Mancini'ye "9 transfer yapıldı ve yararlanamıyorsunuz?" sorusu sorulmuştu. Sanki bu maçta bu soruya cevap verdi. Sahadaydı alınanlar. Şans buldular ama olmuyor işte. Yeni transferlerden Telles dışında Koray oynabilir sadece. Takımda büyük bir temizlik şart. Selçuk hâlâ geçen haftaki Selçuk. Burak ve Umut ne yaptığını bilmiyor. En göze çarpan Yekta'ydı sarı kırmızılı ekipte. G.Saray'dan bu kadar.

Mancini'nin 2. yarıdaki hamleleri zaten çaresizlik hamleleriydi. Bu mağlubiyetten sonra her an her şey olabilir G.Saray'da.

<p> </p>

Mesut Özil - Vitor Pereira arasında soğuk savaş devam mı ediyor?

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri