• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
9 Şubat 2014 Pazar

Galatasaray taktiğini buldu

G.Saray Teknik Direktörü Roberto Mancini geldiğinden beri her maç farklı taktikler deneyerek uygun taktiğe ulaşmaya çalıştı. Geçtiğimiz hafta Bursaspor karşısında sarı kırmızılı takımı 4-1-4-1 dizilişiyle izledik. G.Saray bu varyasyonla oldukça güzel bir oyun ortaya koymuştu. Yapılan transferleri de Tokatspor maçında değerlendirme şansımız olmuştu. Ve demiştim ki o mücadeleden sonra hamle oyuncusu olarak yeni transferleri kullanabilir sarı kımızılı takım diye.. Hajrovic örneğinde olduğu gibi. Eskişehirspor'a karşı forma giyerek hem iyi oynadı hem de asist yaptı. Semih'in yokluğunda Chedjou ve Hakan Balta stoperdeydi. Solda Alex Telles büyük güç kazandırdı. G.Saray'ın en önemli eksiği çözüldü böylelikle. Sağda Sabri vardı. Ceyhun Ön Liberoda köprü görevini iyi uyguladı. Ortada oynayan Melo ve Selçuk muazzamdılar. Selçuk 2. adam görevine alışmış Melo zaten Milli takım hayaliyle hep iyi bu sezon. Sağda Hajrovic solda Sneijder ileride de Burak'ı izledik. Eskişehirspor'da başta Lawal olmak üzere Hürriyet'in vasat oyunu da işine geldi sarı kırmızılı takımın. Lawal en zayıf halkasıydı konuk takımın. G.Saray sert ve baskılı oyunuyla dağıttı rakibini. Eskişehirspor'un top yapmasına izin vermediler. Alan savunmasını da başarıyla uyguladığını söylemek lazım G.Saray'ın. Erken gelen gol zaten daha da hırslandırdı. Ve ilk yarı istediğine ulaştı sarı kımızılı ekip. Sabri'nin gol sevincinde kafasını yarması dışında G.Saray için olumsuz bir durum yoktu ilk 45 dakikada.
2. Yarıda yine aradığı pozisyonları bulsa da skor rehavetiyle gol şansı verdi rakibine G.Saray. Muslera'nın da değeri böyle ortaya çıkıyor işte. Takımına güven veriyor Uruguaylı file bekçisi. Sarı kırmızılı takımın az gol yemesinde şüphesiz başrolde.
Rölanti bir oyunla üstünlüğünü koruyan G.Saray Umut ile de işi bitirdi. Mancini oyuncu degisiklikleri sonrası saha icinde futbolcuların yerlerini değiştirmeyi bu maçta da sürdürdü. Sonuç olarak G.Saray taktigini bulmus gibi gözüküyor. Oyuncular değişebiliyor ama şablon aynı. Geriden gelen G.Saray bakalım bu taktikle ne kadar daha yoluna kayıpsız devam edecek.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı