• $13,5487
  • €15,3444
  • 789.494
  • 1979.83
27 Eylül 2012 Perşembe

Fener'in düşmanı

Bu yıl F.Bahçe'nin en büyük düşmanı yaşanan sakatlıklar. Neden bu kadar fazla sakatlık yaşanıyor Sarı-Lacivertli ekipte, bunu irdeleyen yok. Bakın 3 kategoride anlatacağım size sakatlıkların nedenlerini ve F.Bahçeli oyuncuların durumlarını...

1 - Futbolcuların kendilerini gösterme çabası ve hırsı sonrası yaşanan sakatlıklar: Aşırı forma hırsı nedeniyle kontrolsüz yüklenmenin eseri ortaya çıkan sakatlıklar var. Serdar Kesimal ve Stoch'un yaşadığı durum bu. Serdar, F.Bahçe'ye oynamak için geldi. Geçen sezon yaşadığı sakatlık sonrası Bekir'in yüksek performansı nedeniyle forma sansı bulamadı.
Sezon başı Serdar'ın durumu iyiydi. Ama Yobo ve Egemen'in gelmesiyle yine geride kaldı. Kendisini göstermek ve formayı alabilmek için kontrolsüz yüklenmelerden sonra aşırı hırsla yaptığı müdahalede sağ üst ön adalesi yırtıldı. Yani aşırı oynama isteği buna neden oldu.
Stoch'un da aynı şekilde sol alt adalesi yırtılmıştı. Ve hala eski formuna kavuşamadı. Aykut Kocaman futbolcuların Şampiyonlar Ligi koşu kalitesini yakalaması için uğraşıyor. Futbolcular bu tempoya alışkın değil. O nedenle yüklendiklerinde sakatlık yaşıyorlar. Bu çalışma temposunun ardından iyi beslenmek ve dinlenmek gerekiyor. Tabi futbolcuların buna ne kadar uyduğu da tartışılır.
Yüksek koşu kalitesi ve dayanıklılığın gerçekleşmesi için mental ve fiziksel altyapının olmaması soruna neden oluyor.

1.5 AYDA OTURUR MU?
2 -
Futbolcuların sezon öncesi kampını yeterince yaşamaması nedeniyle çıkan sakatlıklar: Krasic takıma geç katıldı. Juventus'ta düşünülmediği için transfer sonuçlanıncaya kadar iyi hazırlanamadı.
Yobo da Everton ile anlaşamadığı için ülkesi Nijerya'ya gitti. Everton'da kampa katılmadı. Bu oyuncular F.Bahçe'de maçlara çıkmaya başladığında fiziksel alt yapılarının yetersiz olması ve temponun yüksekliği nedeniyle sakatlandılar. Moussa Sow da dizindeki sakatlık nedeniyle tüm yazı yatarak geçirdi. Yürüyemedi bile. Geldiğinde aşırı kilosu ve futbolla ilgilenmemiş bir bedeni vardı. Ve yüksek tempoda oynadığı maçlar sonrası hemen sakatlandı. Krasiç, Yobo ve Sow üçü de bu nedenle arka adale sakatlıkları yaşadılar.
3 - Darbeye bağlı sakatlıklar var bir de: Rakiplerin oynamadan çok oynatmamaya bağlı futbol anlayışları nedeniyle yaşandı bu sakatlıklar. Egemen, Gökhan Gönül, Mehmet Topal ve Kuyt'ın yaşadığı sakatlıklar da buna bağlı.
F.Bahçe'nin en büyük şanssızlığı sürekli farklı kadroyla sahaya çıkması ve oyun formasyonunu tam olarak bir türlü oynayamaması. Aykut Kocaman'ın istediği oyun yapısı oturmadı. Üst üste 2 maç aynı kadro ile sahaya çıkamadı sakatlıklar nedeniyle Fenerbahçe.
Bu futbolcuların sakatlıktan döndüklerinde ne kadar süre form tutacaklarını da hesaba katmak lazım tabi ki. Stoch ve Sow örneğinde olduğu gibi.
Sezonun başı belki ama F.Bahçe'nin kaybı büyük. İşte Aykut Kocaman bu nedenlerden dolayı 'Takım 1-1.5 ay sonra oturacak' diyor. Bu süre tam takım olduktan sonra Sarı-Lacivertlilerin beraber oynama alışkanlığını kazanması için geçerli olan süre. Bu sürenin ardından istenen Fenerbahçe saha da olacak mı hep birlikte göreceğiz.

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı