• $15,9186
  • €16,8646
  • 944.206
  • 2387.36
30 Aralık 2012 Pazar

Feda mı zarar mı?

Fenerbahçe'nin sahadaki liderlerinden biri olan Volkan Demirel yaptığı tercihle hem kendi kariyerini hem de takımını tehlikeye sokmuş olabilir.
Volkan geçen sezon Fenerbahçe'nin Galatasaray ile oynadığı Süper Kupa finalinin 14. dakikasında omzundan sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Yapılan ilk tetkiklerde sol omzunun çıktığı tespit edilen başarılı kaleciye doktorların 'Sol omzun iki kez yırtıldı, yırtık genişledi. Ameliyat olman lazım, yoksa futbol hayatın biter' uyarısına rağmen Volkan ameliyatı kabul etmedi.
GOLLERİ SAĞDAN YİYOR
Operasyon yapılsaydı sahalara dönüşü 4-6 aylık bir süreyi bulabilekti Volkan'ın. Ameliyat olmak yerine 'konservatif tedavi' yöntemini tercih ederek sahalara erken döndü. Böylece takımını yalnız bırakmamış oldu. Artık oynadığı maçlarda yediği goller nedeniyle eleştiri oklarının hedefindeydi.
Süper Lig'de sezonun ilk yarısında Volkan Demirel'in yediği goller incelendiğinde tecrübeli file bekçisinin birçok golü sağ tarafından yediği gözlemleniyor. Bunun sebebi nedir peki?
Bilmeyenler için belirtmekte fayda var. Volkan'ın sol tarafa atlaması sakatlığın tekrarlama ihtimalini artırır. Bu nedenle Volkan bu çekince ile sol köşeye erken hareketleniyor. Böylece daha fazla açık bıraktığı sağ köşeye vurulan toplara süre ve müdahale olarak geç kalıyor. Ve golleri bu köşeden yiyor. Yaptığı tercih nedeniyle sağlam olan tarafından yiyor golleri.
SELÇUK'U HATIRLAYIN
Örneğin Galatasaray derbisinde Selçuk'tan yediği frikik golü. Veya Karabükspor maçında LuaLua'nın Volkan'ı avladığı ikinci gol...
Şartlı refleks her kalecinin yaşadığı bir durum aslında. Hatırlarsınız zamanında aynı sorunu Trabzosnpor file bekçisi Tolga Zengin de yaşamış ve ameliyat olmuştu.
Şimdi soruyorum; Volkan Demirel yaptığı fedakarlıkla Fenerbahçe'ye katkı mı yoksa zarar mı veriyor?

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister