• $13,4548
  • €15,2972
  • 793.143
  • 2011.16
24 Eylül 2012 Pazartesi

FB&TS'nin iki handikabı

Kadıköy'deki herkesin merakla beklediği Fener-Trabzon maçı öncesi iki ekip de 2 önemli handikapla sahaya çıkacak.

İşte F.Bahçe'nin o iki handikabı:

1 - MORALSİZ, kazanma kültürünü yakalayamamış bir F.Bahçe var karşımızda. Hazırlık maçlarından itibaren genelde sonuçlar berabere. Futbolcular gol attıktan sonra bile 'Eyvah yine mi gol yiyeceğiz' psikolojisi içindeler. Elazığ, Sivas, Vaslui ve Marsilya maçlarında da gördük bunu.
O nedenle kale ağzına 'Aman gol yemeyelim' diye yığılıyorlar. Bu da futbolcuların birbirine patlamasına neden oluyor. Marsilya maçında yenilen goller ve Alex ile Bekir'in tartışması buna en güzel örnek. Takım olabilmekteki en önemli etken iyi sonuçlardır. Kötü sonuçlar suçlu aranmasını sağlar. Yani F.Bahçe kazanma kültürüyle büyük maça çıkmaya hazır değil. Herkes top almaktan kaçıyor ve futbolcuların eli ayağına dolaşıyor.
2 - F.Bahçe Alex'le mi yoksa Alex'siz mi oynayacağına karar veremedi henüz. Aykut Kocaman fikrini açıkladı Alex ile ilgili. Ardından yaşananlar, tribün baskısı ve futbolcuların durumu bu konuda sıkıntıya sokuyor takımı. Alex'siz dikine koşan, yüksek tempolu ve hızlı oyun, Alex'li dura dura yavaş bir oyun ve bireysel oyuncularla sonuca gitmek. Buna ne tribün karar verebildi ne de oyuncular. Bu da ritim bozukluğuna neden oluyor.

OMURGA ZAMAN ALIR...
İşte Trabzonspor'un handikapları:
1 - Takımın iskeletini kaybetmiş olan Trabzonspor'da tekrar başarıyı yakalamak isteyen Şenol Güneş yeniden bir yapı oluşturmaya çalışıyor. Ve bunun oturması zaman alacak.
2 - Geçen yıl yaşanan 3 Temmuz süreci sonrası Trabzon yönetim kurulu, şampiyonluk kupasını almak istediğini devamlı dile getiriyor. Yönetimin körüklediği ve Bordo-Mavili taraftarları daha da kamçılayan bu açıklamaların ardından F.Bahçe deplasmanından mağlup dönmek istemiyorlar. Olası bir yenilgi sonrası gelecek tepkilerden çekiniyorlar. Trabzon da bu iki sorunla F.Bahçe'ye karşı boy gösterecek. Fair Play çerçevesinde keyifli bir maç izlemek dileğiyle...

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı