• $18,1171
  • €18,2103
  • 1016.56
  • 3020.2
13 Aralık 2013 Cuma

F.Bahçe’nin Takım Uyumu

Bu sezon deplasmanda hiç galip gelememiş, hatta gol bile atamamış bir takım Akhisar Belediy. Ama hızlı hücumlara uygun Niasse ve Bruno gibi çok etkili silahları var. Böyle bir takıma karşı nasıl oynarsınız? Öncelikle 2 . bölgeyi rakibe bırakmamak için kalabalık kalmalı ve kompakt oyundan taviz vermemelisiniz.Sonra hızlı hücüm tehlikelerine karşı defans arkası boşluklara çok dikkat etmelisiniz. Ve kaptığınız toplarla çizgiye inecek oyuncularınızı iyi kullanmalısınız. F.Bahçe tüm bu esasları çok iyi uyguladı. Tempoyu istediği gibi ayarladı. Özellikle rakip bir kişi eksildikten sonra zaten çok üstün olan fizik gücünü de ortaya koyarak rakip kalede büyük fırsatlar yakaladı. Sarı Lacivertli takım bir penaltı atamadı, bir topu direkten döndü ve rakip kaleye 4 gol atma başarısı gösterirken bir çok net pozisyondan da yararlanamadı. Üstelik F.Bahçe’de Caner gibi sezon başından beri özellikle ön alan oyununa çok uygun ve başarıyla uygulayan bir bek yoktu.
Fenerbahçe takım uyumunu ve takım mekaniğini en iyi oturtmuş takım görüntüsünde. Herkes artık ezber oyun oynuyor ve sahada ne zaman ne yapacağını biliyor.Etkileyici bir fizik kondisyonla rakipleri karşısında hep üstünlük sağlıyor.Dün akşam da bunu yapmayı başardılar.Özellikle Akhisar Belediye bir kişi eksildikten sonra fizik anlamda da oyun anlayışı olarak da ne kadar farklı olduklarını gözler önüne serme şansları daha da arttı.
Ersun Hoca’nın diğer çalıştırdığı takımlara oranla en önemli avantajı alternatif bolluğu. Düşünün; Portekiz Milli Takımı’nın değişmez orta saha oyuncusu Meireles, Çek Cumhuriyeti Milli takamı sol beki Kadlec, İsveç Milli Takımı oyuncusu Holmen ve Nijerye Milli takım kaptanı Yobo bu takımda kendilerine yer bulamıyor.
F.Bahçe karşısında 10 kişi kalan Akhisar’ın özellikle 2. golden sonra gardı iyice düşünce maç sadece F.Bahçe’nin istediğini yaptığı bir şova döndü.Sarı Lacivertliler Akhisar Belediye gibi zor bir engeli daha kayıpsız hatta farklı kazanarak şampiyonluk yarışında yine yoluna kayıpsız olarak devam etti.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi