• $8,4299
  • €10,0416
  • 491.717
  • 1392.91
29 Aralık 2015 Salı

F.Bahçe’den 2.yarı provası

Hızlı ve uzun toplarla defans arkası koşular ana temaydı Fenerbahçe için. Bu işlem Markovic ve Volkan Şen ile yapıldı. Sonrasında da toplar ceza alanı içinde Van Persie'ye taşındı. Bu oyun kurgusu aslında ligin 2. yarısının provasıydı. Çünkü Van Persie bu takımın aslında 1. golcüsü ve artık fiziksel olarak da sezon başına göre hazır. Yönetim de Van Persie'nin oynamasını istiyor. Bu kurgunun içine de Nani eklenecek sadece Volkan'ın yerine.

2. bölgede dengesiz rakibe şok pres Vitor Pereira'nın en çok üzerinde durduğu konu. Antalyaspor maçında topu kazanıp çok adamla yapılan hücumlar iyiydi. Ama top kaybedildiğindeki reaksiyondan hoşnut değildi Pereira. Zaten Antalyaspor maçı da son 12 karşılaşmanın en çok pozisyon verilen mücadelesiydi.

Gole kadar sistem aynen işledi Fenerbahçe'de. Pereira çok gol istediği için bu anlayışla bir çok gol pozisyonu bulundu. Ceza sahasına girene kadar herşey iyiydi de rakip ceza alanı içerisinde oldukça lakayıt davrandı sarı lacivertli futbolcular. Bu kadar pozisyonun kaçması büyük sıkıntı. Bitiricilik ayrı bir olay. İstediğiniz kadar pozisyon bulun atamadıktan sonra bir anlamı yok.

Sadece 1 golde kalınca Fenerbahçe ilk ciddi kontra da kalesinde golü gördü. İki kanat bekinin ileriye çıkmasına alışkın bu takım. Ama savunmada merkezdeki ikili çıkınca oraya dublaj yapıp pozisyon alamıyorlar. 2 şutu var ilk yarıda zaten Sivasspor'un biri de gol.

Baskı ve pozisyon üretmekte problem yok. Gole çevirebilme yüzdesi problemli Fenerbahçe'nin. Caner Erkin oyuna girdikten sonra hücuma daha zenginlik geldi. Volkan ile daha uyumluydu Caner. Sonrasında da gelen 2. gol.

Kolay kazanabileceği bir maçı zor hale getirdi F.Bahçe. Ama istedi ve aldı. Van Persie'nin o eski günlerine dönmesi için devamlı oynaması lazım. Bu kurgu görsel olarak taraftarların istediği oyun zaten. Fenerbahçe için 2. yarının provası oyun anlamında buydu. Ama ceza alanı içindeki bitiriciliğe ve kontralara karşı uygulanan savunma pozisyonlarını daha fazla çalışmak zorundalar.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı