• $13,6352
  • €15,4828
  • 774.664
  • 1880.06
25 Ocak 2016 Pazartesi

F.Bahçe'deki orta 3'lü

F.Bahçe'de Rize maçına özel iki iç oyuncu Lazar Markovic ve Volkan Şen sahada olunca defans arkası derin paslar ve önüne toplar önem kazandı. Ozan Tufan'ın dahil olduğu 4'lü pas kombinasyonları ve dar alan oyunları denendi. 2'ye 1'lerle duvar paslarıyla rakip defansın oluşturduğu duvar delinmeye çalıştı.
Top Fenerbahçe'ye geçtiğinde özellikle beklerin de katılımıyla oyun Çaykur Rizespor'un 1. bölgesine yıkılmaya çalışıldı. Bir başka deyişle sete karşı tüm aksiyonlar denendi. Ama özellikle ikinci bölgeyi hızlı geçmeye çalıştı Fenerbahçe.
Sarı-Lacivertli takım, hücum yaparken Fernandao'nun aksiyonlarına gelelim. Hava toplarını indirmesi dışında defansı kaleye dogru çektikten sonra terse koşarak iki kanada da yol açtı.
Ortadaki üçlünün ikisi, top F.Bahçe'deyken merkezde kaldı. Diğeriyse taç çizgisine kadar açılıp oyunu genişleterek ve Çaykur Rizespor ceza alanına dripling yaparak oynadı.
2. toplar ileriye çıkan 2 orta alandaki oyuncudaydı. Dikkat ederseniz De Souza da diger maçlara oranla daha fazla ceza sahasına girmeye başladı. Kısa paslar ve duvar oyunu sonrası kazanılan penaltıyla da öne geçti F.Bahçe. İkinci penaltı da gelince skor anlamında rahatladı Sarı-Lacivertli ekip. Ayrıca top rakipteyken takım halinde geriye dönüşlerde oldukça iyiydi. Rizespor'un direnci de yok denecek kadar azdı. Kweuke'nin eksikliği de göze çarptı.
Volkan Demirel kalesinde pozisyon görmemekten sıkılmışcasına bir çıkış yaparak ikinci yarının hemen başında penaltıya neden olunca Rizespor'u umutlandırdı. Sonrasında giderek tempo düşmeye başladı.
Özellikle Ahmet İlhan'ın kontratak pozisyonu sonrası daha da düştü. F.Bahçe için skoru koruma düşüncesi iş başındaydı yine.
2. yarının bu hale gelmesinin nedeni Volkan'dı. Çok fazla yazacak bir nokta yok ikinci devre için. Bu arada Hasan Ali'nin performansına da değinelim. Oyun aksiyonları ve isabetli pasları dikkat çekiciydi.

<p>Oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran 'The French Dispatch' nihayet beyaz perdede...  Türkiye'de 'Fran

'Gazeteciliğe aşk mektubu' The French Dispatch

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu