• $13,6614
  • €15,5096
  • 775.556
  • 1880.06
31 Mart 2013 Pazar

F.Bahçe ve Akhisar'ın final maçı

Webo'nun takıma katılması çok önemli. Hücum hattından da öte takım savunması için önemli bu. Çünkü Webo yaptığı hücum presle rakibin oynamasını engelliyor. Akhisar'a karşı F.Bahçe'nin ihtiyacı olan da bu. Manisa ekibi defanstan paslaşarak oyun kurmaya çalışıyor. Bu nedenle Webo'nun dönmesi büyük artı. Webo, Sow ve Kuyt rakip savunmayı yıpratacaktır.

Gökhan Gönül'ün yokluğunda Mehmet Topuz güven veriyor. Tabi Kuyt'ın ona aynı desteği vereceğini düşünerek bunu söylüyorum.

GEKAS DERS OLMALI

Emre, Mehmet Topal ve Salih'in yokluğu Aykut Kocaman'ın sıkıntı yaşamasına neden oldu. Zira Kocaman'ın en büyük sıkıntılarından biri savunmadan top çıkarmak. Oyuncular bir türlü Kocaman'ın istediği aksiyonları gerçekleştiremedi orta alanda. Buna en iyi alternatif Salih'ti. Sakatlanması planları bozdu. Emre de Salih gibi topu öne taşıyan bir isim. Bu da demek oluyor ki Merkez'den hücum etmeyi engelleyecek bu nedenler. Mecburen kanatları tercih etmek zorunda F.Bahçe.

F.Bahçe'nin dikkat etmesi gereken en önemli konu Akhisar'ın 90 dakika boyunca maçı bırakmaması. Golü bulduktan sonra rölantide oynama alışkanlığı devam ederse Sarı-Lacivertli ekibin işi zorlaşır.

Gekas skorer yönüyle çok önemli bir oyuncu Akhisar için. Samsunspor'da F.Bahçe'nin canını yakmıştı. Defans dalgınlığı zafiyetini en iyi değerlendiren futbolculardan biri Gekas. Geçen yılki yaşanmışlıklardan ders almalı F.Bahçe.

Akhisar için her maç final. Kaybedecek bir şeyi olmayan, gerçekten korkulacak kişidir. F.Bahçe'den puan almak için saldıracak doğal olarak Akhisar. Sarı-Lacivertli ekip de sahasında kazanarak Lazio maçına moralli çıkmanın peşinde. Güzel bir maç izlemek dileğiyle...

 

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu