• $13,3444
  • €15,1492
  • 789.6
  • 2014.21
19 Mart 2014 Çarşamba

Eto‘o değil Galatasaray bitmiş

SERKAN YETKİN

G.Saray 6 gol yediği Real Madrid maçında bile bu kadar silik bir fubol oynamamıştı. Takım oyunu adına kimse ne oynadığını bilmiyordu. Bireysel performans anlamında da öne çıkan bir kişi bile yoktu. Drogba'nın dağlara taşlara vurduğu serbest vuruş dışında şutunu hatırlayan var mı G.Saray'ın? Hani bir takımda 3-4 oyuncu o gün kötü olabilir ama hepsi mi kötü olur yahu.

İlk maç 1-1 bitmiş. Deplasmandan avantajla dönmüş Chelsea. Gol atması gereken G.Saray iken daha çok ciddiye alan bir Chelsea vardı sahada. Top G.Saray'a geçince tüm oyuncular topun arkasındaydı. Devamlı pres ve baskı yaparak sarı kırmızılı ekibin oyun kurmasını da engelledi Chelsea. Topu kazandıklarında da pas hatası minimum düzeydeydi. Kanatlardan,merkezden istediği gibi geldiler. G.Saray Chlesea'nin istediği herşeye izin verdi. Gel buyur oyna dedi resmen. Takım oyunu vasat,ikili mücadeleler vasat. Ruh yoktu ruh. Selçuk ortada yok,Sneijder top yapamıyor,Drogba maç havasında değil vs.. Hangi birinden bahsedelim. Oynama şevkleri bitmiş. Yenilen gollerin ilkinde taç atışında ayakta uyudu sarı kırmızlı oyuncular.Yenilen 2. golün tekrarını dikkatli izlediğinizde durumun içler acısı olduğunu daha iyi anlayacaksınız. 4 G.Saray'lı futbolcu tribünden maçı izliyorlar sanki. Şaka gibi. Hırs yok,istek yok. Turu atlamak için çaba yok. Chech'in yere yatıp yatmadığını bile hatırlamıyorum.

G.Saray için olumlu tek nokta sarı kırmızılı taraftarların devamlı yaptıkları tezahüratlardı Stamford Bridge'de. Değişiklikler zaten enteresan. Dakika 70 Chelsea 2-0 önde. Mourinho pür dikkat maçı takip ediyor. Mancini ayaklarını uzatmış söyleniyor. Fark bu işte.. Karabükte son dakikalardaki Drogba-Ceyhun değişikliği sonrası Yekta-Hakan Balta değişikliğiyle sır dolu hamlelerine devam etti Mancini. Nasıl ki saha içinde ne yaptığını bilmeyen G.Saray'lı futbolcular vardı saha kenarında da ne yaptığını bilmeyen Mancini vardı. Maç bitse de gitsek havasındaydı G.Saray. Chelsea ise maçın sonuna kadar kopmadı disiplinden.

G.Saray'ın yapması gereken herşeyi Chelsea yaptı ve kazandı. İlk golü atan Eto'o için yaşlılık tartışmaları yapılıyor ya. Yapılmasın gerek yok. Çünkü Eto'o değil G.Saray bitmiş....

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında