• $8,4734
  • €10,0588
  • 493.548
  • 1413.8
5 Ağustos 2013 Pazartesi

Drogba tarifesi

Selçuk İnan, Drogba ve Sneijder’siz bir kadroyla Arsenal karşısına çıkınca G.Saray, “yine 2. yarıyı bekleyeceğiz herhalde” diye düşündük. Ama ilk yarıda Porto maçına oranla beklenenden daha iyi bir takım vardı sahada. Fatih Terim kendini göstermek isteyen oyunculara şans vererek daha hırslı bir kadro çıkardı aslında. 2 senedir kemik kadronun bozulmaması da ne olursa olsun olumlu bir etken. Sadece 11 adamla bütün sezonu geçiremezsiniz çünkü. 
Dany - Chedjou ikilisinin olmadığı, uymadığı zaten açıktı. Semih’in gelmesiyle görüldü ki Chedjou ile daha iyi görüntü veriyor. Semih kesinlikle 11’de kendisine yer bulacaktır. Riera’nın açıklarını bile kapatmaya çalıştı ilk yarıda. Melo ve Riera’nın bireysel hataları dışında pozisyon vermedi sarı kırmızılı ekibin savunması. Walcott’un golü ekstraydı zaten. 
Fark yaratacak 3 oyuncu sahada olmayınca pozisyon bulmakta zorlandı G.Saray. Hamit bekleneni bir türlü veremiyor. Toparlanması lazım. Eboue ile uyumu iyi değildi o nedenle ilk yarıda Amrabat ile soldan yüklenmeye çalıştılar. Muslera 
G.Saray’daki ‘Voltran’ların en önemlilerinden. Kalede olması çok büyük avantaj. 
Sol bek gerektiği her maç ortaya çıkıyor. Selçuk ve Melo formda olursa göbekte sıkıntı yaşanmaz. Ama Hakan’dan da Riera’dan da olmuyor. Elmander de tribündeki yerini garantilemiş. Melo ise geçen sezon başına oranla daha iyi durumda. 
Sneijder ve Drogba ile birlikte devre arası Fatih Terim faktörü G.Saray’a ilaç oldu. Daha ofansif bir görüntüdeydi sarı-kırmızılılar. Penaltıyı aldı Drogba resmen ve kendisine tepki gösteren Arsenal taraftarlarına en iyi cevabı iki gol birden atarak verdi. Arsenal’e karşı hangi takımda olursa olsun aynı tarifeyi uyguluyor Fildişi’li. Bu kez Drogba tarifesi ile kazanıldı. Yıldız oyuncuların büyük maçlarda ortaya çıktığını tekrar hatırlattı bizlere. 
Bakmayın penaltılara siz. Emirates Kupası’nda G.Saray iki gündür ortaya koyduğu oyunla bu seviyedeki takımlarla başa baş mücadele edebileceğini bir kez daha gösterdi.

 

<p class='MsoNormal'>Türkiye'nin birçok bölgesinde devam eden orman yangınlarına  müdahaleler devam

Müge Anlı'dan evleri yanan köy halkına ziyaret

Tarihi değiştiren araştırma: Machu Picchu'nun bilinenden daha eski olduğu ortaya çıktı

Kemerköy Termik Santrali'ne yaklasan yangin havadan görüntülendi

Evsel atıklar burada elektrik enerjisine dönüşüyor