• $15,4956
  • €16,1423
  • 901.533
  • 2419.23
25 Eylül 2016 Pazar

Derbinin doğruları

Maç öncesi avantajlı olan kim sorusunun cevabı Beşiktaş'tı. Hem kadro yapısı hem de Vodafone Arena'da maçın oynanacak olması vs... İki takımın da en sıkıntılı yeri savunmaydı. Stoper ikilisi desek daha doğru olur. Gökhan İnler - Atiba ikilisi sayesinde son maçlarda Marcelo ve Tosic daha çok dikkat çekmişti. Ama Galatasaray karşısında ortadaki üçlüden eser yoktu. Muhtemel 11'ler havada uçuşurken Atiba-Gökhan ikilsi bozulmamalı diye düşünmüştüm. Ancak ortadakilerin kötü oyunu Galatasaray'ın üretkenliğini arttırdı.

Sarı kırmızlı takım üretkense bunda orta alanın payı büyük. Orta üçlü ne merkezden ön bölgeye ne de kanatlara destek verebildi. Oğuzhan ortada yoktu. Geçen sene alışkın olduğu yer dışında Benfica maçında da sırıtmıştı. Aynısı oldu. Aslında iki ön libero ile fazla pas yapsan da alanı daraltmazsan oluşan tabloya şaşırmamalısın. Savunmayı önde kurmasına rağmen Galatasaray kalesinde net pozisyon vermedi. Bu noktanın altının çizilmesi lazım.

Sol kanadı iyi de kullanınca Galatasaray avantajı lehine çevirdi. Gökhan yerine Beck savunma noktasında daha iyi bunu kabul etmek lazım. Duran topla Eren ile golü bulduktan sonra çok doğru oynadı sarı kırmızlı ekip. Alan savunması yaparak rakibinin final pas ve final vuruşu trafiğini kapattı adeta. Tolga Ciğerci çok doğru bir transfer. Bu deplasmandaki performansı da takdire şayan. Hem katettiği mesafe hem de baskı ve pas tercihleri muazzam.

Beşiktaş duran top paylaşımında ciddi sıkıntılar yaşıyor. Direk dibinde olması gereken oyuncu rakibe koşuyor. Büyük zaaf aslında. Quaresma her topu ezdi yine. Bruma'ya da değinelim çok kolay topla buluştu. Önemli fırsatlar yakaladı ve golünü attı. Gelişime açık oyuncu zaten. Sonuçta ilk yarı doğruyu yapan doğru skorla soyunma odasına gitti.

Şenol Güneş'ten 2. yarıda Talisca ve Aboubakar hamleleri geldi. Herkesin beklediği değişiklikler.

2-0 sonrası bunlar normal tabiki. Bu hamlelerle merkezde rakibi ciddi zorlayacağınız aşikardı. Öyle de oldu. Atak sürekliliği vardı. Fakat bitiricilik ve Muslera faktörü devredeydi bu kez de. Attığı gol gibi duran topu izleyince Galatasaray uyandırdı Beşiktaş'ı.

Duran top hatası ile sarı kırmızılı takım psikolojik üstünlüğünü kaybetti. Ve hemen arkasından gelen Cenk'in golü. Şenol Güneş değişikliklerin dışında saha içindeki doğru hamleleriyle Riekerink'e üstünlük sağladı. Doğru başlayan Riekerink ve Galatasaray'dı ancak doğru bitiren Şenol Güneş ve Beşiktaş oldu.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Kupa artık sahibinin ellerinde!

Başkan Erdoğan Bir Şiir Bir Hayat-Zindandan Mehmed'e Mektup Sergisi'ni gezdi

Başkan Erdoğan Katar emirini Vahdettin Köşkü'nde kabul etti