• $16,3272
  • €17,4121
  • 973.17
  • 2389.47
7 Ekim 2012 Pazar

Derbi öncesi artılar eksiler

Hafta içi biri Alex, diğeri de Quaresma konusunda sorun yaşayan iki takım, Kadıköy'de kozlarını paylaşacak. F.Bahçe, Alex krizini M.Gladbach maçındaki mücadeleci futbolla şimdilik rafa kaldırırdı. Süper Final maçlarında ortalama 102 km koşan Sarı-Lacivertliler, Alman temsilcisi karşısında 120 km koştu. Bu, F.Bahçe tarihinde bir rekor. Hatta Caner de 12.670 km koşarak rekora imza attı.
Ama önemli olan Sarı-Lacivertli ekibin koşması değil, gölge markajdan çok rakibe müdahaleleri oldu. Topla hareket eden oyuncuya müdahale etmeyip sadece onunla birlikte koşuyorlardı. Almanya'da ilk kez futbolcular, Aykut Kocaman'ın temel oyun anlayışını sahaya yansıttı. Top rakibe geçince yapılan pres de galibiyeti getirdi F.Bahçe'ye. Beşiktaş karşısında bunu yine uygulayabilirlerse sonuca giderler.
Beşiktaş ise orta alanda topu kaptığında dikine oynayan oyunculara sahip. Fernandes'in önderliğinde Olcay ve G.Saray maçında yıldızlaşan Holosko gibi çabuk alan geçen oyuncular, Siyah-Beyazlı ekip için avantaj. F.Bahçe'nin topu kaptırdığı noktada sert pres uygulaması gerek. Ayrıca Sarı-Lacivertliler uzaktan şut atan, rol çalıp ceza sahasına giren Baroni, Meireles ve M.Topal gibi usta ayaklara sahip.
SAKİN OLAN KAZANIR!..
Dikkat edilmesi gereken bir noktada F.Bahçe'nin yediği gollerin savunma merkezli adam kaçırma ve zamanlama hatası nedeniyle gerçekleşmesi. Marsilya, Kasımpaşa ve M.Gladbah maçlarında yenilen goller gibi. Defans hattını Yobo ve Egemen'den oluşturması beklenen Aykut Kocaman'ın başını ağrıtacak en büyük nokta o bölgeye gelecek toplar!
Beşiktaş'ın Hilbert ve Uğur Boral gibi iki önemli beki, hücumda F.Bahçe için tehdit oluşturabilir. Bu ikilinin karşısında en az onlar kadar oyuna katkı sağlayan Gökhan ve Hasan Ali olacak. İki takımın beklerinin savunma ve hücumdaki performansları derbiyi kazananı belirleyecektir.
Her iki takımın oyuncu profılleri, performans periyotları ve tecrübe değerlerıni ortaya koyduğumuzda derbide F.Bahçe ne kadar ağır bassa da Beşiktaş, G.Saray maçındaki sıradışı performansını ortaya koyarsa keyifli bir derbi izleriz. Siyah-Beyazlı ekibin son 2 maçını da kaybettiğini düşünürsek sakin olup kendi oyununu rakibine kabul ettiren kazanacaktır.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi

NATO'nun en güçlü ülkeleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada