• $8,3162
  • €10,0971
  • 489.07
  • 1444.87
14 Nisan 2016 Perşembe

Derbi değil sezonun özeti

F.Bahçe kanat-bek yardımlaşması ve 3.Bölgenin hareketliliğiyle maça başladı. Ve G.Saray'ın çıkarken kaptırdığı toplarla 2 net pozisyon buldu. Ligin en az hava topu alan 2. takımı olan G.Saray savunmasına karşın maçın ilk çeyreğinde bulduğu duran topları değerlendiremeyen F.Bahçe bu konuda sezon başından beri kısır. İlk 10 dakikada 3 serbest vuruş 1 kornerden bahsediyoruz.

Böylesi bir derbi için önemini tahmin edersiniz. Volkan Şen'in kaçırdığı net pozisyonun ardından daha da güven geldi F.Bahçe'ye. G.Saray zaten savunma yapmakta sıkıntılı olunca Muslera da kaleciden ziyade stoper gibi oynamak zorunda kaldı. Haftalardır çok pozisyon bulamayan F.Bahçe final vuruşlarında unutkanlaşmış. Nitelikli hücum yok. Çok geliyorsun ama dolu değil.

2. yarıda da F.Bahçe orta alanda presle topa sahip olmayı ve kanat organizasyonlarıyla sonuca gitmeyi düşündü ama bunu fazla yapamadı. Yaptığında pozisyon buldu zaten. Dönüp dolaşıp aynı konuya geliyoruz. Son vuruş eksikliği yine kendini gösteriyor. F.Bahçe'nin neden bu kadar az gol attığını açıklıyor bu durum.

Nani'den Portekiz Milli takımının son maçında olduğu gibi forvet arkasında kullanıp istediği verimi alamayınca Pereira alışıldık düzene dönüp Diego'yu aldı. Nani Volkan'ın yerine kanata geçti Diego da pas merkezi oldu. Üstüne Alper'in oyundan çıkıp Ozan'ın girmesiyse ancak beraberliği kurtarmak için olur. Başka açıklaması yok. Önde çalım atabilecek oyuncu kalmadı neredeyse. Pereira nasıl kazanmayı düşündü acaba?? Ne zaman risk alacaksın sezon bitti.
G.Saray'lı futbolcular sezonu bitirmiş zaten fizik güçleri yerlerde. Futbolcular derbi olmasa hiç denge yapmayacak. Taraftar desteğine rağmen hem de. Beşiktaş'ın şampiyonluk için hırsını , çoşkusunu gördükten sonra F.Bahçe'nin üstündeki bu ölü toprağını da anlamak mümkün değil. Tuhaf bir derbiydi işte. İki ekip için de sezonun özeti bu maçtır. Gerisi hikaye...

<p>İşgalci İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik müdahalesi devam ederken,

Kudüs'te tepki çeken görüntü! Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Yahudiler Kudüs Günü'nü kutladı

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı