• $15,8824
  • €16,8065
  • 941.064
  • 2393.61
23 Ekim 2012 Salı

Çilek için son şans

Cluj Romanya liginde son olarak efsane futbolcu Gheorghe Hagi'nin futbol akademisi olan Constanta'ya 1-0 yenildi. Rakibin son yarım saat 10 kişi oynadığını da belirtelim.
Sağ bekleri Ivo Pinto çok iyi tekniğe sahip, süratli, bindirmeyi seven ve etkili ortalar yapabilen bir isim. Takımın en etkili oyuncularından biri Brezilyalı Rafael Bastos. Dikkat edilmesi şart. Sol açıkta oynuyor. Çok süratli, agresif ve teknik kapasitesi yüksek.
Zaman zaman forvet arkası zaman zaman da kanatlarda boy gösteren Senegalli Sougou'yu da unutmayalım. O da çok hızlı ve tehlikeli. Ancak son lig maçında 10 dakika oynayabildi sakatlığı nedeniyle.
G.Saray'a karşı oynamayabilir. Eğer oynamazsa o bölgede Rui Pedro yer alacaktır. İleride Yunan Kapetanos görev alıyor. S.Bükreş'den hatırlıyoruz onu. F.Bahçe'ye de gol atmıştı. Hava toplarında çok etkili o da...

4-2-3-1 OYNUYORLAR
Teknik Direktör Ioan Andone takım içinde problemler yaşıyor. Ligde alınan sonuçlar sebebiyle koltuğu sallantıda. G.Saray maçı kaderini belirleyebilir. 4-2-3-1 sistemini ve kontratak futbolunu benimsiyorlar. Ayrıca sert savunma anlayışına sahipler.
G.Saray'ın rakibine hızlı hücum şansı vermemesi ve kanatlara önlem alması gerekli. Haftalardır bekleneni veremeyen Melo ve Selçuk'un performansı o kadar önemliki bu maçta. Burak kapalı savunmalara karşı boş alan bulmakta zorluk çektiği için kesinlikle Umut-Elmander ikilisi tercih edilmeli. Cluj'un oyunu geriden kurmasına izin vermemek ve takım halinde pres yapmak gerekiyor.
Ön liberolarıyla savunma arasındaki pas trafiği kesilirse önde pres uygulanırsa ve kontratakları kesilirse G.Saray kazanır. Braga maçındaki hatalar ders olmuştur umarım. Bırakın Şampiyonlar Ligi'ni UEFA Avrupa Ligi bile gidebilir. Çok kritik maç ve kesinlikle mücadele içinde oyuna göre strateji çok fazla değişecektir. Beraberlik bile kurtarmaz galibiyet şart. O nedenle tüm silahları etkili kullanmak gerek.
Son olarak; sezon başından beri çilek deniyor. Eldeki çileklerden pasta yapmak için Cluj maçı son şans G.Saray için...

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister