• $12,5779
  • €14,2284
  • 727.662
  • 1782.04
3 Temmuz 2013 Çarşamba

Ciddi Fark Var

20 Yaş Altı Milli Takımımız Fransa ile eşleştiğinde şansının çok fazla olmadığı açıkça belliydi zaten. Sanogo,Kondogbia,Bahebeck,Thauvin,Digne ve diğerleri kadro olarak Fransızlar’ın bu turnuvanın en büyük favorilerinden olduğunun göstergesiydi. Grup maçlarında kendilerini çok fazla sıkmadılar. Alt yaş gruplarından beri birlikte oynuyor bu oyuncular üstelik.  Gerektiğinde vitesi arttırıyorlar.

ÇOK ROTASYON YAPTIK

Teknik Direktör Feyyaz Uçar turnuva başından beri takımda kimi zaman sakatlık kimi zamansa kişisel tercihleri nedeniyle çok fazla rotasyon yaptı. Mesela her maç farklı savunma ile oynadığımızı belirtmek gerek. Sadece savunma değil. Bu kez de Kerim ve Salih 11 de yoktu. İbrahim kart cezalısıydı. Artun’un yerine Sinan, Ethem’in yerine de Ahmet sahadaydı.

İlk oynanan El Salvador maçı dışındaki karşılaşmaların hiç birinde iyi değildik. Avustralya’ya karşı da Okay ve Hakan’ın bireysel yetenekleriyle attıkları gollerle kazanmıştık. Fransa beklendiği gibi baskılı başladı. Yarı alanımızdan top çıkarmakta zorlandık. Şişirme toplarla rakip yarı alandaydık ve duvara çarpan toplar gibi hepsi geri gelip tehlikeli oldu kalemizde. Fizik  güçleri de bize oranla çok daha iyiydi.

SAÇMA SAPAN GOL YEDİK

Duran toptan yedik ilk golü. Ne adam ne de alan paylaşımı yapabildik. Saçma sapan bir goldü işte. Orta alanda iki pası bile zor yaparken Bahebeck’in golü geldi. 2. yarı başında Kerim ve Salih oyuna girdi. Rakip alanda daha fazla göründük bu kez. Daha istekliydik. Ama fazla da pozisyon verdik. Penaltı kaçırsalar da farka gittiler. 

Sonuçta favori olan Fransa’ya kaybettik. Ciddi fark vardı iki takım arasında. Oyuncu tercihleri ne kadar değiştirebilirdi bu sonucu? Çok fazla değil!!

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar