• $9,6011
  • €11,1773
  • 557.464
  • 1472.03
24 Mayıs 2013 Cuma

Chedjou Galatasaray'da ne yapar?

Serkan YETKİN

Galatasaray stoperdeki gediği doldurmak için nokta atışı yaptı. Chedjou çok iyi bir transfer. Bunu kabul etmek lazım. Fizik gücü kuvvetli , hava toplarına hakim. Oyun kurmasını da bilen bir futbolcu. Hızlı hareketleri ve topu iyi kullanmasıyla parladı Lille'de. 

Galatasaray’ın savunma anlayışında özellikle Semih'in arkasına atılan topları toplayarak faydalı olacaktır. Çünkü Semih’in bu konuda zaafı var. Lille’de Basa stoperlerden daha ağır olandı. Basa markajı yapıyor, Chedjou ise topluyordu. 

Ayrıca Galatasaray’ın zaafiyeti olan savunmadan top çıkarmaya da merhem olur Chedjou. Bir savunma oyuncusu olarak hem güçlü hem hızlı hem havadan etkili hem de bütün defansif özelliklere sahip ayrıca ön libero da oynayabiliyor. Ayağı çok temiz çünkü. Rivayete göre kariyerine forvet arkası olarak başlamış. O nedenle ayağını iyi kullandığı da konuşuluyor Fransa’da. 

6 SENEDE TEK KIRMIZI

İstatistiklerine baktığımızda göze çarpan en dikkat çekici özelliklerinden biri de 6 senede sadece 1 kez kırmızı kart görmüş olması. 

Galatasaray stoperlerinin mevcut zaaflarından biri de skor üretememeleri. Chedjou bu alanda da artı sağlayacaktır sarı kırmızlı ekibe. Duran toplarda ileriye çıktığında golle buluşabiliyor. 

Gelelim Aurelien Chedjou’nun eksilerine. Fiziki müdahaleleri pek sevmiyor gölge markaj yaptığı zamanlarda kalıplı forvet oyuncularına karşı zaman zaman sorunlar yaşayabiliyor. Bu konudaki eksikliğini Galatasaray’da gidermeli. 

Fransa’da şampiyonluk yaşamış, Şampiyonlar liginde tecrübe kazanmış, yer turtmasıyla sivrilen , kafa vuruşlarında etkili ve potansiyel gelişimini tamamlamış bir futbolcu Chedjou. Galatasaray’da seviyesini daha da arttırabilme şansına sahip olacak. Takım mağlup duruma bile düşse yılmadan, bıkmadan ve ayrıca oyundan kopmayan bir oyun stili var. Menajer oyunlarında çok katkı sağlıyor takıma Galatasaray’a da aynı katkıyı sağlayacağını düşünüyorum. 

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler