• $13,3577
  • €15,1338
  • 788.955
  • 2014.21
23 Mart 2014 Pazar

Büyük riskin bedeli

Chelsea maçı sonrası rotasyon bekleniyordu G.Saray'da. Chedjou, Eboue ve Drogba kadroda yoktu sarı kırmızılı takımda. TT Arena'da ilk yarıda alışılagelen pozisyon zenginliğini bulamadı G.Saray. Yine 4-1-4-1 ile başladı Mancini. Şunu belirtmek lazım Ceyhun'u kesici özelliğinden dolayı tercih ediyor. Eğer topu daha fazla rakip yarı alana taşımak istiyorsa Ceyhun'un yerine Yekta'yı oynatıyor. Demek ki çekinmiş.

Kayserispor orta alan 3'lüsü merkezi kilitleyince kanatlardan bindirmek dışında şansı kalmadı G.Saray'ın. Burak'ın pozisyonu da yan toptan geldi ilk yarıda zaten. Takımda tempoya katkısı olmayan en pasif gözüken Hajrovic'ti. Ve 20 dakika sonra Mancini'den uyarı aldı. Ama bu dakikadan sonra daha fazla efor sarfetse de oyunu açamadı Hajrovic. Pas vermek yerine kaleyi düşünüyor genelde.

Herşey Kayserispor'un istediği gibi gitti. Baskın ataklarla da çıkmaya çalıştılar. 1 net pozisyonda buldular. Orta saha mücadelesi izledik ilk yarıda. Sneijder solda önde oynamak istiyor. Dolayısıyla Telles de yalnız kalıyor savunmada. Brezilyalı da ön alanı zorlamak istediği için G.Saray'ın solu sıkıntılıydı.

G.Saray'ın kadrosunda oyun kurucu olarak Sneijder ve Selçuk İnan'ı görmeyi bekliyor insan ancak Melo ve Ceyhun yapıyor bu işi. Hal böyle olunca üretkenlik beklemek hayal.

2. yarıya Ceyhun-Umut değişikliğiyle başladı G.Saray. Oyunu tutan ve rakip ataklarını kesen Ceyhun'u çıkarıp çift forvete geçen Mancini risk aldı. Defansif anlamda Melo'ya daha fazla yük bindi böylelikle. Bir de sarı kartı vardı çünkü. Ama G.Saray daha istekli ve arzuluydu 2. yarıda. Üst üste de net pozisyonlar buldu. Ancak kaybedilen her top sıkıntıydı G.Saray için. Çok hızlı rakip sahaya geçen bir Kayserispor vardı zira. Büyük risk golü getirmedi ama yedirdi son anlarda.

Kaybedecek bir şeyi olmayan her zaman en tehlikeli olandır. Takım savunmasını iyi yapıp kontra ataktan da golü bulup umudunu sürdürdü Kayserispor. Kaybedecek şeyi çok alan G.Saray ise aldığı büyür riskin bedelini ödemiş oldu.

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında