• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
21 Aralık 2015 Pazartesi

Burak'sız Olur Selçuk'suz Olmaz

Geçtiğimiz maçlara oranla oyuna daha motive ve konsantre olmuş bir G.Saray başlangıcı oldu. Burak ve Selçuk yoktu bir de. Ama ısrarla oyunu sola sıkıştırdı G.Saray ilk 25 dakikalık bölümde. Kanattan gelerek gole ulaşamadı sarı kırmızılı takım. Atak üstünlüğü ve kontrolü eline almıştı zaten. Pozisyon üretmekte zorlanma vardı. İlk defa merkezden geldiği an golü buldu G.Saray. Kilit bu şekilde aşıldı. Zira kaleci Lukac'ın önünde 5 oyuncu savunma yapma çabasındaydı.

Akhisar çok kötüydü ilk yarıda. Genellikle az gol yiyen ve fazla pozisyon vermeyen Akhisar defansı döküldü. Daha önce kaybettikleri maçlarda bile bu derece kötü değillerdi. Kontra atağa yakın bir takım karşısında tek gol yetmez. Hele bu konuda hastalığı olan G.Saray için hiç yetmezdi. İlk defa Israrla denediği sol kanat hücumunda 2. gol geldi. İlk yarı bitmeden bulunan bu golün önemi 2. Yarıda ortaya çıktı. 2 golde de Umut başroldeydi. Umut G.Saray'ı 3. bölgede tuttu resmen. Olması gereken yerde olması , doğru koşular ve yoğun presi sarı kırmızılıların daha fazla rakip yarı sahada kalmasını sağladı.

Atılan 2. golün önemi 2. yarı başıyla daha iyi anlaşıldı. Akhisar tıpkı kupada olduğu gibi 2. Yarıya iyi başladı. Bulacakları bir golle maça ortak olabileceklerdi ve hemen de buldular golü. Hızlı ve tempolulardı. Tempoyu düşürmeyi hiç istemediler ve G.Saray yarı alanında daha çok göründüler.

Maçın en etkili ismi Olcan. Olcan sol kanatta inadıyla 3. golü getirdi. Lukac'ın kapattığı yerden yediği doğru. Ama pozisyonu zorlayan Olcan'dı. Rodriguez girince oyuna Bilal ile ortada çok yumuşak kaldılar. Ve rahat gelen Akhisar pozisyonlar buldu. Ayrıca ceza alanında bomboş bırakırsanız 2. golü de yersiniz. Semih'i sağ beke çekmek yerine Sabri dahil edilebilirdi. Chedjou ve Bilal ile devam etmek daha mantıklıydı sanki.

Maçın Manşeti Burak'sız olur ama Selçuk'suz olmaz. Önemli galibiyet. G.Saray için olumlu nokta skoru koruma adına aşırı panik yapmaması. Pas oyununa devam edebilmesi. Olumsuz nokta ise 2 farka rağmen çok fazla kontra atak yemesi.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı