• $16,56
  • €17,5879
  • 970.014
  • 2529.26
6 Şubat 2014 Perşembe

Bu gençler Aslan gibi

G.Saray ara transfer konusunda transfer stratejisini iyi belirlemiş demek yanlış olmaz. Tokatspor karşısında sarı kırmızılı takımda oynayanların Hakan Balta, Dany, Engin Baytar ve Sabri'den daha kötü olduğunu kimse söyleyemez. Eğer bir takımda kadro yenilemeye gidiyorsan ilk etapta 11'i zorlayacak.
Tokatspor karşısında izlediğimiz yeni transferlerin hamle oyuncusu olma ihtimali çok yüksek. Yaşları genç ve gelecek vaadediyor. Uzun vadede yapılan bu genç transferler G.Saray için katkı sağlayacak gibi gözüküyor.
Alex Telles, G.Saray'da uzun zamandır sol kanatta yaşadığı sıkıntıları çözebileceğini gösterdi. Sol kanattan ileriye çıkıp atakları sonlandırabilen bir oyuncu yoktu sarı kırmızılı ekipte. Öne çıktığında atakları ya orta yaparak ya da korner kazandırarak çok iyi sonlandırabiliyor. Solda oynayacak bir Telles, Drogba,Burak Yılmaz ve Umut'u yan toplarla çok iyi besleyecektir.
Özellikle ilk yarıdaki performansıyla Lucas Ontivero dikkat çekti. Tokatspor maçı ne kadar ölçü olmasa da kumaşının nasıl olduğunu görmek zor değil. Oyun bilgisi ve topla ilişkisi çok iyi. Ayakları yumuşak ve adam eksiltme ile şut atma özellikleri de var. Gelecek vaadediyor o da.
Hajrovic'in de kumaşı iyi ama G.Saray'daki adaptasyon süreci önemli aslında. Takım içinde yer bulması kolay olmayacağı için adaptasyonu da kolay olmayacak. O da hamle oyuncusu olarak uyum sürecini atlatınca daha fazla katkı sağlayacaktır.
Burdisso için Tokatspor maçı kesinlikle bir test maçı değil.
Veysel G.Saray'ın Bursaspor'a karşı oynadığı maçta Ceyhun'un yer aldığı pozisyonda oynadı.
Rakip baskı göstermese de az pas hatası yaptı. Defansta kazanılan topların 2. ve 3. bölgeye aktarımında Yekta ile birlikte köprü rolündeydi. Golünü de attı mücadelede.
Salih Dursun Kayserispor'daki gibi değil henüz. Çok acemi duruyor sahada. Zamana ihtiyacı var. Genel olarak G.Saray'ın Tokatspor'a karşı oynadığı maçta yeni transferlerle ilgili 2 detay öne çıkıyor:
1 - Yeni transferler sezon sonu performans ve yaşları nedeniyle takımdan ayrılması beklenen oyuncuların yerlerini doldurabileceklerini gösterdi.
2 ­- G.Saray'ın ara transferdeki politikası tutacağını daha ilk maçtan söyleyebiliriz.

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını