• $9,5054
  • €11,0668
  • 549.259
  • 1519.25
13 Haziran 2016 Pazartesi

Bu fizik yetmez!

Fransa'ya inanarak geldik. Nerelerden çevirdik durumu elemelerde. Motivasyon konusunda sıkıntısız,son 1 yıldır gösterdiğimiz performansla da moralliydik. Ama Avrupa Şampiyonası farklı bir kulvar. Orta sahası çok güçlü bir rakiple mücadele ediyorsunuz. Kolay değil. Öncelikli amaç oyunu orta sahada tutmaktı. Zaten çoğu takımın oyunu buna bağlı. Topu tutmaya çalıştık zaaflarımıza rağmen. Kanat ataklarına engel olamadık mesela. Yan toplarla zorlanmadan ortaları yaptı Hırvatlar.

Hücumdan savunmaya geçişleri ağır yapmamız bunun en önemli nedeniydi. Arda ve Hakan Çalhanoğlu ile oynayınca kanatlardan rahat rahat geldiler kalemize. Orta sahada Oğuzhan ve Selçuk çok geride kaldılar. Sürpriz koşuları sadece Ozan yapabildi A Millilerde. Ota üçlünün ilk yarıda kazandığı top sayısı 2'ydi. Top kazanma sıkıntımız devasaydı. 2. Topların hiçbirini alamadık. Modric'in golü de öyle geldi. İlk yarıda ayakta kalabilen tek oyuncumuz Ozan Tufan'dı.
Oyunu değiştirmemiz için doğru koşabilen Volkan Şen ve Emre gibi oyunculara ihtiyacımız vardı. En kötü noktamız savunmamız. O nedenle Mehmet Topal gibi bir kilit ismi defansta oynatıyor Fatih Terim. Kesinlikle yerinde oynamalı Topal. Direnç hiç kalmıyor onsuz orta alanda. Çok pozisyon verdik.

Kontrollü oynamamızın sebebi Fatih Hoca'nın bu 11 ile fazla pozisyon vereceğimizi bildiği içindi. 2. Yarıda daha iyi görüldü bu. Volkan Şen, Burak ve Emre Mor hamleleri ile hareketlendik hücumda. Ama net pozisyonlar bulamadık. Kanatlarda Arda ve Hakan ile oynamamız takımı yavaşlatıyor. Emre Mor da bence 11'de olmalı. Orta alan tercihleri takımı hantallaştırmış. Dinamik oyunculara ve oyuna ihtiyaç var.

2008'deki Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takımın enerjisi yüksek ve fizik gücü çok daha yerindeydi. Hırvatistan karşısında gördük ki fiziksel olarak ciddi sıkıntımız var. Böylesine üst düzey organizasyonlarda bu fizik gücü yetmez. Taşımaz yani.

Her top kaybettiğimizde topun arkasına geçemiyoruz. Baştan sona organize oynayan bir ekibe kaybettik. Çok disiplinlilerdi Hırvatlar. Bizi de oynatmadılar. 1-0'dan çok daha kötüsünü hak ettik oyunumuzla. Ama daha kötü bir sonuç alabilirdik. En iyi 4 üçüncünün çıktığı ortamda bu bile önemli.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, düzenlediği  basın toplantısında, gün

ABD'den 'müttefiklik' vurgusu

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu