• $15,8878
  • €16,8589
  • 943.657
  • 2393.61
21 Aralık 2012 Cuma

Antrenör takımı Bate

BATE Borisov, 39 yıllık bir kulüp ve 1999 yılında elde ettiği ilk lig şampiyonluğunun ardından adını duyurmaya başladı. Takımın başındaki Viktor Goncharenko'nun hikayesi de oldukça ilginç. Goncharenko Bate'nin ilk şampiyonluğunda pay sahibi olan isimlerden. Sakatlanıp erken yaşta futbol hayatına nokta koymasının ardından şu anda Bate'nin teknik direktörlüğünü yapıyor. Avrupa'nın birçok ekibi şimdiden peşinde. Tam bir antrenör takımı demek lazım. Her maç farklı analizlerle mücadele ettiriyor takımını Goncharenko.
Bate Borisov genellikle 4-2-3-1 dizilişiyle boy gösteren bir ekip. Savunmada ciddi markaj zaafları var. Yan ve duran toplardaki eksikleri de göze batan bir başka handikapları. 4'lü savunmanın önünde Oleknovich, Likhtarovich ve Volodko forma şansı buluyor. Bu üçlüden göze batan isimse Volodko. Ceza sahası dışından çektiği şutlar oldukça tehlikeli. Forvet arkasında Pavlov ve Hleb tercihi kullanılıyor genelde. Stuttgart, Arsenal, Barcelona formalarını giymiş ve ülkesinin en önemli isimlerinden olan Hleb takımın en etkili ismi. Hleb'in önderliğindeki BATE'de tek forvet olarak Rodionov sahneye çıkıyor.

ERKEN HAVAYA GİRMEYİN
Genelde savunma ağırlıklı bir futbol ortaya koyan Bate Borisov kontrataklarla etkili olmaya çalışıyor. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde Lille ve Bayern Münih karşısında aldığı galibiyetlerde bunu çok iyi uyguladılar. 2. bölgede kapılan toplar sonrası kademeli koşular sayesinde golü bulabiliyorlar. Belarus liginde genellikle 30 ve 45. dakikalar arası gol attıklarını görüyoruz. Ama Avrupa kupalarında bu istatistik 75-90. dakikalar arası olarak değişiyor. Bu da maç sonuna kadar temkinli olma gerekliliğini ortaya çıkarıyor.
Bate'ye karşı kesinlikle F.Bahçe'nin kontrollü oynaması ve önde pres uygulaması gerekli. Sarı-Lacivertli ekip için kolay gözükse de temkinli olması ve özellikle golü bulduktan sonra kazandık havasına girmemesi şart. Şimdiden bol şans.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister