• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
22 Kasım 2012 Perşembe

Anahtar Topal ile Meireles'te

Kadıköy'deki Marsilya maçında gördük ki Fransız ekip, 90 dakika mücadele ediyor, beklerin katkılarıyla kanatlardan taşıdıkları topları merkezde becerikli adamlarla buluşturuyor. Savunmanın arkasına iyi sarkıp, kaleyi cepheden gören pozisyonlardaki şutlarının da etkili olduğunu izledik.
Bazuka gibi şutlardı bunlar. F.Bahçe konsantrasyon eksikliği ve oyun disiplininden koptuğu için elinden kaçırmıştı Marsilya'yı.
Sarı-Lacivertliler, bu maçtan çıkarılan dersleri sınıfı geçmek için iyi analiz etmeli. Oyun disiplininden kopmayarak tempoyu kendisi ayarlamalı. Bir başka deyişle takım A'dan Z'ye oyunun içinde olmalı. Sorumluluktan kaçmak, yorgunluk izlenimi vermek ve olası bir olumsuz gidişattan etkilenmek Marsilya'nın bunu iyi değerlendirmesini sağlayabilir.
BASKIYI KIRMAK ŞART
Bu tarz organizasyonlarda iç saha maçlarında tutuklu taraftara sahip olan takımlar büyük avantaj sağlar.
Deplasmandaki oyun tarzı bunu da kırmalı. Eğer Fenerbahçe top yapıp, topa sahip olma yüzdesini artırırsa, pas trafiğini olumlu yönlendirirse ve tempoyu kendisi ayarlarsa taraftar baskısı terse dönebilir.
Mehmet Topal ve Raul Meireles'in dönmesiyle hem Baroni'nin hem de kanatların etkisi olumlu şekilde arttı.
Orta alandaki ikili Topal ve Meireles oyunun merkezinde olacaklar.
Eğer Sarı-Lacivertli takımda merkezdeki futbolcular kapasitelerinin  en az %60-70'i ile oynarsa Moussa Sow ve Dirk Kuyt da son haftalardaki performanslarını sergilerse maç F.Bahçe için olumlu tamamlanır.
Sarı-Lacivertli ekibin Fransa taktiği bu şekilde olmalı. Sonuç olarak, F.Bahçe'nin önce topu tutması lazım Marsilya karşısında...

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?