• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
3 Ekim 2012 Çarşamba

Alex'in son golü

F.Bahçe'nin efsanesi Alex ile yollar ayrıldı. Keşke böyle olmasaydı bu ayrılık... Hemen aklıma Tugay Kerimoğlu'nun 8 yıl formasını giydiği Blackburn Rovers'tan ayrılışı geldi.
Tugay'ın son maçından önce stadyumdaki seyircilere, kağıttan yapılmış Tugay maskeleri dağıtılmış, taraftarlar Türk bayrakları ve maskelerle veda etmişlerdi ona. Alex ile F.Bahçe'nin ayrılığı da böyle olmalıydı.
Tabii ki her devrin bir bitişi vardır. Ama sezon sonu anlaşılıp, güzel bir veda yapılsaydı bu tepkilerde olmazdı. Real'den Guti ve Raul, Juventus'tan Del Piero, Lyon'dan Juninho gibi isimler de ayrıldı ama bu şekilde değil. 
SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK!
F.Bahçe'nin iyi oynamadığı bir gerçek. Futbolcular mücadele etmiyor, savaşmıyor. Alex'in arkasına sığındılar hep. Ve kulüp tarihinde son dönemlerde teknik direktörlerin takımdan ayrılışında başroldeydi futbolcular, bunu kabul etmek lazım.
Tabii ki Alex sütten çıkmış ak kaşık değil. Aykut Kocaman'ı bir numaralı hedef haline getirdi. Mesajlar attı ama Aykut Hoca yine sahip çıktı, heykelinin açılışına gitti, Marsilya ve Kasımpaşa maçlarında da oynattı. Ama Alex bir markaydı F.Bahçe için ve böyle gitmemeliydi. Bu kez kriz iyi yönetilemedi.
T-SHİRT YAKMAK SAÇMA
F.Bahçe taraftarları 3 Temmuz sürecinde Başkan Aziz Yıldırım'ın mağdur olduğuna inandıkları için koşulsuz destek verdiler. Şimdi de Alex'in mağdur olduğunu düşünerek destek veriyorlar. Bu oldukça normal. Ama Alex'in evine gidip Aziz Yıldırım t-shirtlerini yakmak da saçmalıktan başka bir şey değil. Tepkileri yanlış şekilde vermek kaosu daha da artırır.
Alex'i her takım taraftarları çok seviyor. G.Saraylılar, Alex'e yapılana verdikleri tepkiyi Hakan Şükür, Bülent Korkmaz ve Arif Erdem ayrıldığında bile vermedi. O derece seviliyor. Beşiktaş'lı Pascal Nouma, Alex kadar başarısı olmasa bile seviliyor mesela. Yani biz seversek tam seviyoruz.
Tabii ki oyuncu kulüpten büyük olamaz ama daha iyi bir sonu hak edecek başarıya sahipti kaptan Alex de Souza!
Çok paracı dediler ona ama giderken sadece alacaklarını aldı. Çok futbolcu geldi gitti ülkemize ama Alex giderken bile golü attı...


<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak