• $8,4003
  • €9,9757
  • 489.104
  • 1408.81
12 Ağustos 2013 Pazartesi

Adeta görünen köy misali

Derbi 6+0+4 kuralına takılınca ilginç 11’ler vardı iki takımda da. F.Bahçe’de Bekir ve Hasan Ali, G.Saray’da da Gökhan Zan ve Hakan Balta gibi isimler sahadaydı. Gerek yabancı sınırı gerekse hazırlık anlamında henüz kendini bulamamış iki ekibin kontrollü oyununu izledik ilk yarıda. F.Bahçe Aykut Hoca mantığına dönmek zorunda kalmış. Sakin ve kontrollü futbol yani. G.Saray özellikle kalede Mert’in olmasından dolayı ceza sahası dışından şutlar denedi devamlı. Taktiksel bir anlayış gibiydi bu tercih. Ama beklenenden iyiydi Mert. 
İki takımın da orta alandaki önemli isimleri Emre-Baroni ve Melo-Selçuk hücumda yoktular. F.Bahçe defansta adam paylaşımında yaptığı hatalar yüzünden pozisyonlar verdi rakibine. İlk yarıda sarı kırmızılı ekip daha derli toplu gibiydi ama her an herşeyin değişebileceği bir maçtı bu. Çok hata yapan kaybedecekti. 

ÇOK GEREKSİZ SARILAR 

2. Yarıya daha baskılı başladı G.Saray. 4-2-3-1’e dönen F.Bahçe çıkmakta zorlandı. Bu nedenle Baroni-Alper değişikliğine gitti Yanal. Alper hücum aksiyonlarının merkezi olacaktı. Ama Alves’in gördüğü kırmızı kart sonrası tüm kontrol ve psikolojik üstünlük G.Saray’ın eline geçti. İyi oynadı ancak çok gereksiz kartlar gördü Portekiz’li. Sarı lacivertliler buna alışmalı Alves konusunda. Bu ilk belki ama son olmayacak. Uzun süre 10 kişi oynayan rakibine karşı G.Saray hücumda alelacele davranmasa golü bulabilirdi ama hem sonuca gidememesi hem de Mert’in etkisi ile gol çıkmadı. Ve ilk kez bir Süper Kupa maçı uzatmalara gitti. 
Normal sürede gelmeyen gol ilk uzatmada geldi. Drogba’nın golünde Balta’nın ortası da muazzamdı. Artık kaybedecek birşeyi olmayan F.Bahçe yediği gol sonrası o dakikaya kadar yapamadığı hücumu yapmaya başladı ve pozisyonlar buldu. Sonuç olarak Alves’in kartı sonrası görünen köy kılavuz istemez misali golü atan G.Saray kupayı kazandı.

<p>Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları şafak vakti güvenlik güçlerinin baskınlarıyla uyandı. A

FETÖ'ye şafak operasyonu

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor