• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
7 Aralık 2013 Cumartesi

3-5-2 ve G.Saray

Elazığspor maçı G.Saray için sıradan hatta çok sıradan bir lig maçıydı. Bazı oyuncuların saha içi rotasyon yaparak pozisyon değerlendirilmesi yapıldı. 3-5-2 sistemini denedi Roberto Mancini. Ceyhun’un ön liberodan stopere Eboue ve Riera’nın da önde kanatlarda test edildiği bir mücadele oldu. Juventus maçı öncesi deneme yanılma için müsait bir ortamdı yani. 6 dakika içinde bitti karşılaşma. Selçuk bu taktik anlayışla daha özgür ve daha rahat oynadı. Attığı gol de bunu gösterdi. Drogba’nın o pasına golü yapmamak ayıp olurdu zaten. Burak Yılmaz da geçen yıl Antalyaspor’a attığı golün bir benzerini attı. Gördük ki Riera dönüşlerde çok sıkıntı yaşadı solda. Eboue ise fena oynamadı. Yerini kapattı ve dönüşleri iyiydi. Elazığspor maçı tabii ki referans olamaz G.Saray için. Savunmayı zorlayacak bir takım değildi. Forvet hattı çok zayıf çünkü. G.Saray uzun süre sonra bir maçta gol yemedi. Ama bu demek değil ki 3-5-2 iş yapar. Zaten Riera ile bu sistemi oturtmak zor. O belli! Top rakipteyken 3-5-2’den 5-3-2’ye dönüldüğünü de hatırlatmakta fayda var.
Minimum performans göstererek maksimum skora ulaştı G.Saray. Kendisini Juventus maçına saklayarak yormadan kazandı. Gökhan, Chedjou ve Ceyhun uyumlu gözüktü. Ceyhun iyi bir kesici olduğunu gösterdi. Tabi hücum hattı daha kaliteli olan takımlara karşı ne yapabilir izlemek lazım. Ama hala Ujfalusi gibi bir defans kaptanının olmadığı ortada. Eğer Ceyhun bu şekilde kullanılacaksa savunmada sönük duran Dany’ye hiç ihtiyaç olmaz.
Aslında sorulması gereken soru şu: Bu taktik G.Saray’ın gelecekteki taktiksel anlayışı mı? Yoksa ara müdahale mi? Yani ara transfere kadar bu şekilde mi gidilecek? Elindeki kadrodan memnun olmayan Mancini Juventus maçı ile başlayacak süreçte 3-5-2 ile mi boy gösterecek? Ama kesinlikle bunun ölçüsü Elazığspor maçı değil. Juventus maçında ‘Anyayı Konya’yı’ göreceğiz artık...

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?