• $8,4026
  • €9,9739
  • 489.061
  • 1408.81
4 Ağustos 2013 Pazar

2. yarıdaki GS...

Emirates Kupası en önemli özel turnuvalardan biri. Yıllarca hazırlık dönemlerinde ekiplerimiz çok zayıf takımlarla maç yaptı. Ama Galatasaray yeni sezon öncesi doğru yapıyor bence. Avrupa’nın önde gelen ekipleriyle mücadele etmesi olumlu. Zira diğer tercihler takımın durumu hakkında tam bir analiz ortaya koyamıyor.

Napoli karşısında Galatasaray’ın savunmasında yaşanan sıkıntılar ön plandaydı. Porto maçı da bu şekilde başladı. Defans hattı çok yavaş kaldı. Dany iyi değil. Her maç sonrası bütün fatura Dany’e kesilmemeli deniyor. Tamam 1 olur 2 olur ama bu 3 oldu. Yine çok adam kaçırdı ve penaltı yaptırdı Dany. Bu konuda oldukça istikrarlı.

Muslera’nın önemi büyük karşılaşmalarda daha iyi ortaya çıkıyor. Sinir bozucu defans hatalarına rağmen onun kalede olması güven veriyor. Kurtardığı penaltıyla da takımını ateşleyen isim Muslera’ydı. Penaltı sonrası direnci arttı Galatasaray’ın.

Oyun temposu düşüktü ilk yarıda sarı kırmızılı ekipte. Kanatlar da çok aksadı. Hakan Balta, Riera’yı arattı. Çok da pas hatası yaptı. Savunma korkusundan ileriye çıkamıyor. İlk yarıda duran toplarda Melo’nun çok fazla top çıkardığını da gördük. İleride çoğalamadı Galatasaray.

Her zaman olduğu gibi devre arası neşteri sonrası sarı kırmızılı takım 2. Yarıya daha iyi başladı. Fatih Terim ne diyorsa artık soyunma odasında. İlk yarı yapılan hatalar düşünüldüğüde iki Galatasaray arasında ciddi fark vardı. Evrim geçirdi sanki takım. Eboue ve Amrabat başta olmak üzere Sneijder ve Hamit de daha ön plandaydı. Penaltı golü ile öne geçti sarı kırmızılılar ama Dany yerine bu kez de Chedjou penaltı yaptırdı. Porto penaltı konusunda becerikli olsa skor değişebilirdi. Savunma arasına atılan hızlı toplar defans oyuncularını zorluyor ve penaltıya sebep oluyorlar.
Bir kez daha görüldü ki Galatasaray pas yapip topu ayaginda tuttugu surece sahada her zaman çok daha tehlikeli oluyor. 2. Yarıdaki Galatasaray gibi...

<p>Denizli'de  askeri kışla yakınında yangın çıkarmaya çalışan şüpheli yakalandı.</p><p>11'inci Koma

Kışla yanında kundakçı yakalandı

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor