• $8,4352
  • €10,0443
  • 491.886
  • 1392.91
7 Aralık 2015 Pazartesi

10 kişiyle iyi sonuç

F.Bahçe, Gaziantep deplasmanında son haftalarda o alışılan temposundan oldukça uzak başladı mücadeleye. Bunda rakibin agresif savunmasının ve pozisyon vermemeye çalışmasının da etkisi büyüktü tabi. Ev sahibi takım hem kalabalık hem de sertti. F.Bahçe rakibinin beklerinden kaynaklanan zaaflarından yararlanmayı temel hücum prensibi olarak değerlendirmişti.

Bu nedenle kanat ağırlıklı organizasyonları tekrar tekrar denedi. Kornerlerde de aynı mantıktan yola çıkarak defansın dengesini bozacak paslaşmalar sonrası topun merkeze indirilmesi planlanmıştı. Ancak plan başarıyla uygulanamadı. Kaleci Volkan Demirel'in hatalı çıkışıyla yenen gol sonrası G.Antep daha da kapandı. Sarı lacivertli ekip pas ritmini arttırmak ve alternatifleri çoğaltmak zorundaydı.

Hasan Ali'nin kırmızı kart görmesi maçın gidişini değiştirdi. Bariz gol şansından öyle kırmızı kart olmaz ama rakibi yaralamaya yönelik ciddi faül olarak değerlendirilirse olur. Kırmızı sonrası G.Antep cesaretlendi ve açılmaya başladı. Artık hızlı hücumlar öne çıkacaktı. F.Bahçe için iyiydi bu aslında. Kapanan bir rakibe oranla daha avantajlı bir durumdu. Ancak kontratlara dikkat etmek kaydıyla.

Dikkat ederseniz 10 kişi kaldıktan sonra daha fazla rakip sahada gözüktü sarı lacivertli ekip. 2. yarının başıyla Gökhan'ın bulduğu gol F.Bahçe'yi heveslendirse de Diego'nun elleri açık topa yükselmesi sonrası penaltıyla yine üstünlük G.Antep'e geçti. Ama defans zaafları çok büyük olan Antep'e 2. golü zorlanmadan attı F.Bahçe.

10 kişi kalmasına rağmen Gökhan Gönül ve Mehmet Topal'ın ekstra performanslarıyla F.Bahçe etkin olan taraftı. Diego'nun çıkması bence yanlıştı.Nani olmalıydı çıkan. Pas trafiğini yöneten Diego çıkınca yüksek ve uzun toplara dönüldü. Diego kalsaydı şans daha fazla olabilirdi.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı